Rubriky:

Atletika

Atletka Černovová přišla kvůli dopingu o další olympijský bronz

24. dubna 2017 16:42 - Lausanne

Ruská sedmibojařka Taťjana Černovová přišla kvůli dopingu o bronzovou medaili z olympijských her 2008 v Pekingu. Už dříve musela kvůli porušení pravidel o užívání zakázaných látek vrátit olympijský bronz z Londýna 2012 a byl jí odebrán i titul mistryně světa z roku 2011.

 

Anja Niedringhaus, ČTK/AP

Zpětné testování vzorků z pekingské olympiády odhalilo podle MOV v těle devětadvacetileté ruské atletky anabolický steroid turinabol. Bronzovou medaili místo ní získá Kelly Sothertonová z Velké Británie.

Už předloni byla Černovová zpětně diskvalifikována za užití anabolického steroidu na světovém šampionátu 2009 v Berlíně. Následně ji potrestal také arbitrážní soud CAS kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu, které podle verdiktu svědčily o krevním dopingu. CAS zastavil ruské atletce činnost na tři roky a osm měsíců a vymazal všechny její výsledky mezi lety 2009 a 2013.

Zpětné testování vzorků z OH 2008 odhalilo, že turinabol v Pekingu užil také ruský běžec Maxim Dyldin. Ruská štafeta na 4x400 metrů tak byla nyní diskvalifikována z pátého místa.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika