Živě

Kompenzační cvičení aneb Hraběnka v cirkuse

21. října 2015 07:19 - Praha

Tak už jsme si zkusili dřepy, prohnal nás vzteklý pes, utrpěli jsme smrt amerických fotbalistů a dali jsme si i panáka. Poslední díl našeho seriálu kompenzačních cviků, posilování a protahování bude tak trochu připomínat cirkus. Zvláště pokud trpíte na bedra, což při dnešním způsobu života platí skoro o každém, zůstaňte u svých obrazovek. Prozradíme vám, jak se potíží zbavit.

Sport.cz

Sedavý způsob života s sebou přináší velké dysbalance v oblasti beder. Na jedné straně jsou bedra přetížená, na jedné zkrácená a zatuhlá. Tentokrát nám naše trenérka ukáže pět důležitých cviků na uvolnění beder a posílení hlubokého stabilizačního systému. Tvrdí, že je dobré několika takovými sériemi zahájit každý trénink.

Dnes to bude vypadat, jako bychom se jen váleli po zemi a sem tam si u toho opřeli nohy o zeď nebo z čiré rozjařilosti začali balancovat míčem. Nenechte se mýlit, cviky jsou náročné, i když na to nevypadají. Závěrečná „Hraběnka" může působit v podání pánů běžců poněkud komicky. Ale nevadí. Vy si procvičíte pánev, ostatní třeba zase bránici.

U jednotlivých cviků není ani tak důležitý jejich rozsah, jako spíše správnost a preciznost jejich provedení. Dbát budeme také na správné dýchání ‒ nádech nosem, výdech ústy. Až si s námi tuto sérii projedete, budete natolik vykompenzovaní, že se můžete směle pustit do dalšího maratónu.

Běhání.Sport.cz děkuje Hit Fitness Flóra za poskytnutí prostorů pro natáčení.

Předchozí díly:
Král cviků pro sílu nohou i tvar. Stačí 8 minut dvakrát týdně
Buďte jako vzteklý pes, aby vás nedostala žena nebo smrt amerických fotbalistů!
Dejte si panáka aneb Skákání, posilování, výpady...
Kompenzační cvičení. Zkuste, jestli máte na chobotnici

kü, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce