Rubriky:

Odjinud

Miláček publika: Psí bandita narušil závod, nakonec dostal vlastní medaili

6. srpna 2018 10:30 - Melbourne

Jako marathon bandit se ve světě označuje každý, kdo vběhne na trať oficiálního závodu, aniž by zaplatil startovné, a tudíž také bez čísla. Nestává se ale, že by jako desperát vystupovalo nějaké zvíře. V australské divočině je ale možné všechno. Jak dopadl čtyřnohý bandita u protinožců?

 

facebook GWPM

Goldfields Pipeline Marathon v daleké Austrálii se stal svědkem jedinečné události. Zatoulaný kříženec, kterého ihned přejmenovali na Stormyho (Bouřliváka), se po startovním výstřelu vydal s účastníky společně na trať. Nejprve panovaly pochybnosti, komu pes vlastně patří. Všichni si mysleli, že se zvíře brzy unaví a závod opustí. S přibývajícími kilometry ale bylo stále více jasné, že se tady rodí psí legenda o vytrvalosti a statečnosti.

Co dělat při napadení psem aneb Bílý tesák útočí!

Psisko způsobně a bez jakýchkoli incidentů zdolávalo trať závodu kilometr po kilometru, jako by absolvování půlmaratonu bylo odjakživa jeho cílem. V cíli si vysloužilo ovace bez přehánění na úrovni vítězů a ředitel závodu jej vlastnoručně dekoroval medailí.

https://www.facebook.com/GoldfieldsPipelinemarathon/posts/2099939036942373

Psík ke startu přiběhl pravděpodobně z místní komunity aboridžinců. Jeho přesný majitel ale stále není znám. Proto bylo později nutné nechat psa odchytit rangery místního přírodního parku. Pokud se o zvíře do týdne nepřihlásí právoplatný majitel, bude pes nabídnut veřejně k adopci. Už teď probíhají mezi přáteli, které si kříženec stačil udělat na trase závodu, nelítostné boje o to, kdo by si jej v takovém případě vzal domů.

Stormy zdolal prosluněnou trať závodu za méně než dvě a půl hodiny. Není ale prvním psem, který si své ostruhy vydobyl mezi běžci. Před dvěma lety uběhla v americké Alabamě jedna fenka také půlmaraton. Velmi známý je rovněž příběh malého psíka doprovázejícího závodníky na Gobi March.

kü, Sport.cz

Jak byste na přítomnost zvířete na závodech reagovali vy?


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 září 2020 říjen 2020 listopad 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce