Rubriky:

Odjinud

Živě

Rakouští vytrvalci poměřují síly s parostrojem. Neuvěříte, kdo vyhrává

18. září 2018 08:15 - Vídeň

Poslední zářijový víkend se u našich rakouských sousedů koná závod, kde každý účastník změří své síly s mohutným strojem z dávných časů. Ne každý zvítězí, ne každý dokáže stroj překonat, ale každý rok se několik profesionálů najde, kterým se to přeci jen podaří. Jen ti nejlepší stanou na vrcholu Hochschneeberg dříve než stroj. Zkusíte také poměřit síly?

 

Profimedia.cz

Na konci září se už tradičně stávají rakouské Alpy němými svědky bojů mezi uřícenými těly běžců a strojem prastaré konstrukce. Běžci a parní lokomotiva soutěží, kdo dříve překoná desetikilometrovou vzdálenost s převýšením 1200 metrů. Člověk proti stroji, trénované tělo proti temně černé oceli. Start je umístěn do centra městečka Puchberg, trasa končí až na „Vysoké Sněžce", jak by se dal originální název Hochschneeberg také přeložit.

Šest dní skoro nespala. Cítila i sluneční světlo, déšť, energii

A jelikož jde o závod značně náročný, pořadatelé umožňují zájemcům seznámit se s trasou blíže už před závody. Ve spolupráci s provozovatelem ozubnicové železnice nabízejí značně zlevněné jízdné z vršku zpět do údolí. A pokud by někomu deset kilometrů bylo opravdu málo, může nastoupit na klasický trail. Tam ho bude čekat už 32 kilometrů s převýšením 2400 metrů. Po daleko delší trase se běžci i této varianty ocitnou nakonec na Hochschneebergu, kde mají závody společný cíl.

A jaká je konkrétní podoba desetikilometrové výzvy? Stará parní mašinka dá ve svém osobním rekordu trasu za 52:44. Každý, kdo lokomotivu pokoří, bude od pořadatelů za řádných ovací odměněn. Na tři nejlepší v kategorii mužů a žen čekají dokonce prize money. A na nejrychlejšího běžce dne čeká jako zvláštní odměna a památka také kus originální ozubnicové kolejnice.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce