Rubriky:

Odjinud

Kolumbie sportu nepřála: jeden mrtvý, jeden sražený autem

21. září 2018 09:15 - Medellín

Pokud máte Kolumbii v povědomí zapsanou jako nepříliš bezpečnou zemi kdesi na severu Jižní Ameriky a matně si ještě vzpomínáte ze zpráv na války s drogovými kartely, pak vás tato zpráva překvapí jen trochu. V kolumbijském Medellínu přejeli autem šampióna běžeckého závodu přímo na trati. A ačkoli Keňan nejspíše přežije, minimálně jednu oběť na životě si závod přesto vyžádal.

 

Profimedia.cz

Vedoucí běžec Joseph Kiprono Kiptum, šampión z Keni a vítěz Medellin Halfmarathon z roku 2015 byl i tentokrát v čele závodu. Osud mu ale nepřál. Nejen že vytrvalec protentokrát závod nevyhrál, vážné obavy panovaly i o jeho holý život. Třicetiletý běžec byl téměř na dohled od cíle závodu, který měl zcela zřetelně v kapse. Náhle se ale na trase objevilo auto, které předtím muselo prorazit uzavírku, a Keňana zasáhlo.

Závod smrti: Medvědi ji málem zabili, pak ji ještě knokautoval parťák

Běžce svědci incidentu ihned ošetřili a dopravili do nemocnice. Poslední zprávy hovoří o řezných ranách a pohmožděninách, přičemž samotný atlet by měl být zcela jistě mimo ohrožení života.

Závod nakonec vyhrál Kipronův krajan Daniel Muindi Muteti v úctyhodném čase 1:03:45. Podle vyjádření organizátorů zprostředkované stanicí BBC „byl Joseph Kiprono ošetřen členy zdravotního dozoru pořadatelů. Nachází se ve stabilizovaném stavu, má mnohačetné pohmožděniny a odřeniny. Nepotvrdily se žádné fraktury a po ortopedickém vyšetření byl shledán v dobrém stavu, mimo ohrožení života".

Méně štěstí měl 38letý amatérský běžec Juan Camilo Arboleda, který zemřel po kolapsu na cílové čáře. Nejpravděpodobnější příčinou jeho smrti byly prý problémy v oblasti srdce.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 září 2020 říjen 2020 listopad 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce