Rubriky:

Odjinud

Krále v běhu po čtyřech si lovec spletl s divočákem. Chtěl ho zastřelit

21. února 2015 16:45 - Praha

Zní to neuvěřitelně, ale je tomu tak. Muž z Japonska, který běhá po čtyřech jako opice, letěl přes půl světa, aby byl v Oaklandu podroben vědeckému výzkumu. „Legrační, líbí se mi to,“ nechal se slyšet Keniči Ito pro server sfgate.com, který tímto stylem peláší rychleji než někteří po dvou.

Televizní štáb mu před pár dny poslal letenku, aby se dostavil do výzkumného centra Samuel Merritt University ve Spojených státech. Tam mu bylo připevněno na tělo 76 detektorů pohybu, aby mohla být provedena důkladná analýza jeho běhu.

„Chystáme se získat nějaké skvělé informace," pronesl televizní moderátor k této vědecké akci.

BĚŽECKÝ STYL: Vylaďte došlap

Po pěti hodinách ladění japonský školník, který je patrně nejrychlejším školníkem na světě, mohl předvést své běžecké umění. Tomu se Ito věnuje už devět let. Navštěvuje v Tokiu například zoologickou zahradu a studuje život primátů. Takový je život atleta narozeného v roce 1982, který doufá, že se jednou bude běhat po čtyřech i na olympijských hrách. Zatím mu ale není všude přáno. Už ho stavěla i policie, když chodil po ulici po čtyřech. Jak jinak. Když trénoval v horách, dokonce ho chtěl lovec zastřelit. Spletl si ho s divočákem. Naštěstí vše dopadlo dobře.

V roce 2013 zaběhl Ito v Tokiu světový rekord na sto metrů v čase 16,87 sekundy. Nyní byl posetý diodami, které blikaly jako světlušky za zářivé noci. Po akci mu počítač vše spočítal a vypustil data na svět. Po přezkoumání bylo potvrzeno, že Ito „demonstruje přizpůsobivost lidí".

Po výzkumu Ito odletěl zpět do Japonska a štáb dokumentárního pořadu se po tomto rozlousknutém ořechu vydal objasnit příběh farmáře, který je údajně schopen zhypnotizovat býka.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce