Rubriky:

Odjinud

Dlouhotrvající bolest u sousedů, která může být pro ženu i vášní

23. února 2016 10:00 - Praha

Šílení lidé dělají šílené věci. A ještě se u toho mohou bavit, přihlásí se dobrovolně. Sem patří i jedna extrémní sportovní sešlost v Německu. Jak si jinak vysvětlit uběhnutí maratónu, který vede vertikálně. Tak se stalo o víkendu Hannoveru. Běžci se pohybovali ve třinácti patrech, běhali nahoru a dolů dokud neuběhli 42 kilometrů!

 

goettinger-tageblatt.de

Celkem museli tuto trasu běžci zvládnout téměř dvěstěkrát, jejich nohy pokořily téměř 84 tisíc schodů. Extrém nakonec vyhrál extrémní sportovec John Schmitz.

Této výstřední akce se nakonec účastnilo třináct mužů a jediná žena. Na ně čekalo 42 195 metrů. Vzdálenost, která dá zabrat po rovině - natož po schodech. Schmitz a všichni ostatní museli běhat ze sklepa až do dvanáctého patra. Vítězný zápřah byl dokonán za 10 hodin a 14 minut. Každá minuta přinesla 110 kroků.

„Je to určitě dlouhotrvající bolest a neuvěřitelný závod," citoval po závodě šestadvacetiletého vítěze server goettinger-tageblatt.de. Ten šel po šichtě do zasloužené sprchy, zatímco další dva nejlepší běžci měli před sebou ještě dvacet kol. I když Schmitz měl problém s kolenem, nenašel se lepší „schodař". Vítěz loňského maratónu potřeboval na dosažení cíle 11 hodin a 38 minut. Letos byl čas výrazně rychlejší.

Odstrašující závod pro ženy

Kdo se postaví na start tohoto maratónu, zažije čtyřikrát větší zatížení než při klasickém závodě. „Je to nádherný fitness sport," rozplývala se Gabi Hirsemannová, která trénuje až pět hodin denně. Je jedinou ženou, která se účastnila tohoto vertikálního maratónu. „Dlouhé vzdálenosti jsou pro ženy odstrašující," přiznala běžkyně, pro kterou jsou vytrvalostní sporty vášní.

Iniciátorem světového poháru v běhání do schodů je Horst Liebetruth, zatím ale nejde o výrazně rozšířenou sportovní zábavu. „Schody jsou jako sportovní vybavení stále málo známé," říká muž, který je osobním trenérem.

„Pokud máte správnou techniku a tréninkový plán, jde o ideální sport. Dříve jsem trpěl na kolena a záda, ale teď jsem na tom mnohem lépe. Jsme na světě jediní, kteří provozují klasickou maratónskou vzdálenost svisle na schodišti," dodal.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce