Rubriky:

Odjinud

Bahno, překážky, dřina: Němci doma vládli

21. června 2017 08:29 - Wacken

Obliba nejrůznějších překážkových závodů, či „bahenních běhů“ ‒ mud runs , jak je nazývají v anglosaských zemích, stále roste nejen v cizině, ale i u nás. Spartan, Army, Gladiator, Predator, Viking, Bahňák, Bootcamp nebo Magor... těch přízvisek, které dostávají od pořadatelů je mnoho. Jejich podstata zůstává stejná. Domů se vrátíte zničení, špinaví a šťastní.

Reuters

Ani naši němečtí sousedé nezahálejí. O víkendu se na severu země, ve Wackenu běžel jejich Strongman Run, který představuje 20 kilometrů běhu prokládaného nejrůznějšími překážkami. Zúčastnilo se přes 2500 běžkyň a běžců ze 17 států světa.

Narodila se s mozkovou obrnou. Přidej, nebo chcípni, říká si česká reprezentantka v nejtvrdších závodech

Z překážek se účastníkům nejvíce vryly do paměti nejspíš plazení v bahně, sjíždění obří vodní skluzavky, přelézání překážek pod umělým vodopádem nebo plavání v ledové vodě. Pěnová lázeň na konci tratě měla možná simulovat automyčku a připomenout účastníkům, že na cestu zpět domů by se měli raději umýt.

Vítězství v obou kategoriích si odnesli domácí. A nejen to, v německých rukách zůstala první tři místa v mužích i ženách. Vítěz Dieter Schwarzkopf dokončil závod za jednu hodinu, 21 minut a 39 vteřin, což zní skoro neuvěřitelně. Na půlmaratónské distanci (o kilometr delší) je takový čas považován za velmi dobrý, a to se neběží v terénu a nezdolává se jedna náročná překážka za druhou. Po více jak čtyřech minutách protrhl cílovou pásku druhý muž Thomas Wittwer. Tobias Schäfer dokončil třetí.

To v ženském startovním poli šlo o jiné drama. První žena Sara Kamzela se o svou pozici musela po celý závod prát a druhé Lise Marie Schneiderové se jí podařilo utéci až na závěr o zhruba 20 vteřin. Německé vítězné trio uzavřela Nina Schomaker.

kü, Sport.cz

Zúčastnili jste se někdy překážkového „bahenního“ závodu?


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce