Rubriky:

Odjinud

Minneapolis má nejrychlejšího starostu světa

10. ledna 2018 08:15 - Minneapolis

Nový starosta amerického Minneapolis je pravděpodobně nejrychlejším politikem světa. Minimálně na trati klasického maratónu. A pokud se na politiku nedá třeba Eliud Kipchoge nebo Usain Bolt, zřejmě u toho také zůstane.

 

Profimedia.cz

36letý politik a zároveň bývalý výkonnostní běžec Jacob Frey se stal s největší pravděpodobností nejrychlejším starostou světa. Původně jako zastupitel kandidoval v loňském roce na post starosty, který v listopadových volbách získal. Teď složil slavnostní přísahu a tím se definitivně ujal funkce. Zda bude mít ještě čas na trénink a závody, je druhá otázka.

Tuniský ministr zdravotnictví zemřel na běžecké akci

S jistotou však lze o Jacobovi Freyovi říci, že jeho osobní rekord na 42 195 metrů je 2 hodiny, 16 minut a 44 vteřin, což jej řadí nejen mezi velice dobré závodníky ale také na špici nejrychlejších politiků světa.

Jeho nejlepší výsledky už ale přeci jen patří do vzdálenější minulosti. V roce 2007 se účastnil Panamerických her v brazilském Riu de Janeiro, kde skončil čtvrtý. O rok později se vyznamenal na Austin Marathon, kde bral zlato. Své rodné Spojené státy americké reprezentoval úspěšně na mnoha mezinárodních akcích. Nicméně New York City Marathon byl v roce 2008 jeho posledním závodem, kterého se zúčastnil jako profesionál. Práce politika jej pohlcovala stále více a více. Pokud se jí bude i nadále věnovat se zápalem šampiona, čeká největší město státu Minnesota už jen prosperita.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce