Sprint v Anterselvě se biatlonistkám nevydařil, suverénně zvítězila Domračevová

Českým biatlonistkám se sprint v italské Anterselvě nevydařil. Veronika Vítková i přes kvalitní běh skončila šestnáctá, Gabriela Soukalová dojela na 23. místě. Zvítězila Běloruska Darja Domračevová, druhý nejlepší výkon podala Finka Kaisa Mäkäräinenová a třetí Laura Dahlmeierová z Německa.

Nejlepší Češkou ve sprintu v Anterselvě byla Veronika Vítková.

Vítková opět běžela rychle, měla pátý nejlepší čas, ale znovu ji srazila horší muška. Minula první dvě rány vleže a musela na dva trestné okruhy, absolvovala tak o 300 metrů navíc, čímž přišla o možnost bojovat o čelo. Vestoje střílela přesně.

"Mám radost z běžeckého výkonu. To je pro mě v Anterselvě určitě průlom," uvedla na svazovém webu Vítková, které se dosud v italském středisku v nadmořské výšce 1650 metrů nedařilo. "Na druhou stranu mě mrzí dvě chyby vleže. Asi jsem za to moc brala," řekla čtvrtá žena průběžného pořadí Světového poháru.

"Dvě rány byly utržené vpravo. Tímhle si bohužel odstřelila závod, jinak na tom nebyla fyzicky špatně," řekl trenér žen Zdeněk Vítek České televizi.

Puskarčíková i Landová chybovaly dvakrát

Soukalová musela na jedno trestné kolo po položce vstoje, ale tentokrát nepatřila mezi nejrychlejší na trati, proto do sobotní stíhačky vyrazí s odstupem 1:32 za Domračevovou. Stíhací závod pojedou i ve sprintu 51. Eva Puskarčíková a o tři místa horší Jitka Landová. Obě stejně jako Vítková dvakrát minuly terč.

"Nemůžeme stále vyhrávat. Těší mě, že holky se celkem slušně popasovaly se střelbou, žádná neběžela více než dvě trestná kola," konstatoval trenér Vítek.

V čele Světového poháru zůstala dnes druhá Finka Kaisa Mäkäräinenová před Domračevovou, na kterou Vítková ztrácí před stíhacím závodem přes minutu a 21 sekund. Od třetí Němky Laury Dahlmeierové ji však dělí jen 31 sekund. "Věřím, že se ve střelbě polepším, protože startovní pole je až na Darju s Kaisou hodně vyrovnané," uvedla.