Rubriky:

Biatlon

Soukalová se na náročné trati vydala ze všech sil: Měla jsem toho plné brejle!

9. ledna 2016 18:42 - Ruhpolding

Více než tři čtvrtiny dnešního stíhacího závodu držela naděje na triumf, unavená po běhu v hlubokém sněhu však v závěru nedokázala biatlonistka Gabriela Soukalová udržet vedení a neodolala náporu domácí Laury Dahlmaierové. V Ruhpoldingu tak podruhé ve dvou dnech brala v německém středisku stříbro a nadále si drží vedoucí postavení v průběžné klasifikaci Světového poháru.

 

Český biatlon, Petr Slavík

Ve stíhačce Soukalová zvládla čistě tři střelecké položky a mířila za triumfem. V cestě už jí stála jen poslední položka, ale druhou ránu poslala mimo terč a musela na trestné kolo. O výhru tak rázem musela bojovat s Dahlmeierovou. Ta v závěrečném výběhu nastoupila a česká reprezentantka zůstala o dva kroky vzadu.

"Měla jsem toho plné brejle, neměla jsem odkud brát ani jednu jedinou kapku sil, abych se dál prala," povzdychla si Soukalová na svazovém webu, ale nebylo v tom žádné zklamání. "To byla prostě daň náročné a hluboké trati, což nejsou podmínky právě pro mě s mým silovým pojetím," řekla.

Na stupně vítězů se dostal i Michal Šlesingr. Základem jeho třetího místa byla bezchybná střelba a koncentrace na každou ránu. "A to se mi vyplatilo, přestože jsem střílel pomaleji než většina konkurentů," líčil biatlonista.

Zatímco na startu ztrácel Šlesingr na první místo 45 vteřin, tak po závěrečné položce jen 17 a v cíli dokonce pouze pět. "Do posledního okruhu jsem šel s taktikou, že za sebou musím udržet hlavně Nory," poukázal na dotírajícího Tarjeie Böa a Emila Hegleho Svendsena. Situace se nakonec vyvinula tak, že nakonec útočil na vedoucího muže Světového poháru Martina Fourcada, ale boj o druhé místo prohrál.

"Už jsem mu šlapal na paty, ale šikovně mě zavřel a nepustil před sebe. Ukázalo se, že to není žádné ořezávátko. Každopádně mám velkou radost," řekl Šlesingr.

Ondřej Moravec se dokonce po dvou bezchybných ležkách dostal až na šesté místo. Vstoje ale pokaždé jednou chyboval. "Není na co čekat, proto se snažím střílet rychle. Riskoval jsem, ale myslím, že ne zbytečně. Jen se to prostě musím naučit zvládat. Poučit se a příště to udělat lépe," řekl v cíli osmý Moravec.

Nejrychleji běžela Charvátová

Ještě o místo lépe než Moravec skončila Veronika Vítková. Ta zvládla první ležku bezchybně a udržela se mezi elitou. Poté však v každé položce jednou chybovala. Stačilo trefit o jeden terč víc a byla by třetí. "Mrzí mě to, dojezd byl těsný, všechny holky jsem měla na dohled. Ale mám radost z toho, že moje výsledky jsou vyrovnané a oproti Hochfilzenu jsem dokázala stabilizovat střelbu," potěšilo Vítkovou.

Michal Krčmář doběhl na 21. pozici a vybojoval si svoji premiérovou účast v závodě s hromadným startem. "Za to jsem strašně moc rád. Budu bojovat, ale současně si to budu chtít užít, protože být součástí hromaďáku je neuvěřitelně povznášející pocit," řekl Krčmář.

"Skokankou" stíhačky byla Lucie Charvátová. Sice musela na tři trestná kola, ale poslední stojku zvládla čistě. "To mě namotivovalo a dalo křídla, najednou mi závod přišel snadný," vysvětlila, jak dokázala v závěrečném okruhu předběhnout osm soupeřek. Díky nejrychlejšímu běžeckému času se posunula z 42. na 20. místo.

I díky výsledkům ze stíhačky se v neděli postaví na start závodů s hromadným startem rekordní počet českých biatlonistů - tři muži (Moravec, Šlesingr a Krčmář) a čtyři ženy, se Soukalovou, Vítkovou a Charvátovou i Eva Puskarčíková.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon