Rubriky:

Bojové sporty

Boxera Chládka stále trápí zdraví, chce však bojovat o olympiádu

8. října 2019 11:41 - Praha

Opakující se problémy s ramenem komplikují kariéru elitního českého boxera Zdeňka Chládka. Česká jednička musela letos oželet start na Evropských hrách i mistrovství světa a je velmi pravděpodobné, že se nepředstaví ani na začátku listopadu na domácím šampionátu, který bude poprvé otevřený i pro profesionály. Devětadvacetiletý boxer ale věří, že se jeho stav zlepší. V příštím roce chce zabojovat o účast na olympijských hrách v Tokiu.

 

Radek Cihla

"To je jediná věc, která mě žene. Proč ještě boxuju. Chtěl bych se ještě jednou dostat na olympiádu," řekl ČTK Chládek, který se v roce 2012 představil na hrách v Londýně. "Bude to těžké, konkurence je velká, ale udělám pro to maximum," podotkl bronzový medailista z juniorského mistrovství světa před jedenácti lety.

Základem, aby se mohl představit na kvalifikačních turnajích v březnu a v květnu, je ale zlepšení jeho zdravotního stavu. "Nejhorší na tom je, že bych chtěl dokázat něco dalšího i sám sobě, ale bohužel zdraví mi to nepovolí. Snažím se připravit na nějaký vrchol, ale problémy s ramenem se mi pořád vracejí. Oddaloval jsem to, až jsme se stejně dostali k tomu, že jsem skončil u ortopeda, a uvidíme, jak to teď rozsekne. Zda bude operace, nebo ne," litoval Chládek.

Profíci se utkají s amatéry o české tituly. Ve hře je i olympiáda

Limituje ho artróza ramena. "Měl jsem i kortikoidy, obstřiky, vše se vrací. Konec klíčku oteče a pak večer ani nezvednu ruku," řekl Chládek, jenž letos zvládl z velkých akcí absolvovat pouze zápas v exhibiční duelu mezi výběry Evropy a Asie v únoru v Praze. "Pak jsem absolvoval několik soustředění, ale příprava nebyla stoprocentní. Akce jsme tak radši rušili," dodal Chládek.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.