Rubriky:

Bojové sporty

Král Wilder zůstává neporažen, přijde na řadu Fury?

24. listopadu 2019 08:17 - Las Vegas
(Aktualizováno: 24. listopadu 2019 08:58)

Americký boxer Deontay Wilder zůstává neporaženým mistrem světa těžké váhy organizace WBC. V Las Vegas se podruhé v kariéře vypořádal s kubánským vyzyvatelem Luisem Ortizem, tentokrát ho knokautoval v sedmém kole.

 

John Locher, ČTK/AP

Čtyřiatřicetiletý Wilder v profesionálním ringu vyhrál 42. duel a jen jednou to nedokázal před limitem. Na kontě má vedle toho ještě remízu s Tysonem Furym z loňského prosince, tu bude mít možnost napravit v odvetě 22. února opět v Las Vegas.

Deontay Wilder pózuje s pásem mistra světa organizace WBC, který záskal vítězstvím nad Luisem Ortizem.

John Locher, ČTK/AP

S Ortizem měl Wilder těžkou práci už vloni v březnu, dokonce byl sám počítán, než potom v desátém z 12 vypsaných kol duel ukončil. Tentokrát přišel rozhodující úder dřív a po vyrovnaném průběhu trochu z ničeho nic.

Američan v úplném závěru sedmého kola překvapil soupeře bleskovou rychlou kombinací. Čtyřicetiletému Ortizovi se přitom těsně předtím opět povedlo Wilderem tvrdými zásahy otřást, po přesném direktu ale skončil na zemi. Přestože se při počítání dokázal ještě postavit na nohy, nebyl ve stavu, aby mohl pokračovat.

Knockautovaný Luis Ortiz během zápasu o titul mistra světa organizace WBC.

John Locher, ČTK/AP

"Je jasné, proč s Ortizem nikdo nechce moc boxovat. Je v ringu mazaný, strategicky se pohybuje a je velmi chytrý. Musel jsem si ho nejprve přečíst, oťukat ho, vypozorovat některé jeho pohyby, a když jsem na to přišel, udeřil jsem," líčil Wilder v rozhovoru v ringu.

Ortiz nezpochybnil předčasné ukončení zápasu, třebaže si prý myslel, že se stihl postavit včas. Evidentně ale stál před rozhodčím na nejistých nohách. "Ale o sobě jsem věděl. Když jsem slyšel rozhodčího říkat 'sedm', zkusil jsem vstát, ale počítání šlo asi o trochu rychleji, než jsem si myslel," řekl Kubánec.

Wilder si hned vytkl další cíle. "Teď je na řadě odveta s Tysonem Furym a potom chci sjednotit tituly. Chci, aby byl jen jeden šampion, jedna tvář, jeden vládce těžké váhy - Deontay Wilder," řekl Američan s myšlenkami na souboj o tituly zbylých velkých organizací WBA, IBF a WBO. Ty drží nyní Andy Ruiz, kterého čeká v prosinci odveta se sesazeným šampionem Anthonym Joshuou.

"Těžká váha je moc malá na tolik zápasů o titul. Potřebujeme jedno jméno, jednoho šampiona a já si myslím, že jsem pro tuhle práci ten pravý," prohlásil Wilder.

.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty