Výjimečná cesta českých bojovníků do USA. Představí se na dvou mega akcích

4. května 2021 13:53 - Praha

Připíše si české MMA v květnu v Las Vegas druhé vítězství? Den po návratu Jiřího Procházky do zámoří odletěl David Dvořák. Ke svému třetímu duelu v UFC nastoupí ve městě hazardu 22. května. Do Ameriky se jeho tým vydal s velkým předstihem. Už tuto sobotu tam má totiž boxerský zápas i jeho trenér Jan Maršálek. „Nálada je skvělá, všichni se těšíme. Nervóznější je asi teď Honza, protože je na dietě a shazuje. Já jsem v pohodě, ještě nehubnu,“ prozradil Dvořák. Více už v našem videu.

Sport.cz

Jan Maršálek nastoupí do ringu na galavečeru Matchroom Boxing, kde bude hlavním duelem Canelo Alvarez vs. Billy Joe Saunders. Tato světová extra třída půjde o tituly WBC, WBO a WBA v super střední váze. Jeho protivníkem bude Kelvin Davis, který je, stejně jako Tyson Fury, členem stáje MTK Global Boxing. Zápas je vypsán na čtyři kola po třech minutách.

„Box už beru spíš jako koníček, neživím se tím. Zápas v Americe byl to, co mi ještě chybělo. Chtěl jsem to zkusit. Bude to krásná tečka za tím, co jsem v boxu dělal. Myslím, že v tom už pak nebudu pokračovat," říká trenér a boxer v jednom.

Přehled blížících se MMA akcí v UFC a Oktagonu. Po Procházkovi jde do akce také Dvořák

Osm vítězství a dvě prohry, taková je jeho boxerská bilance. Teď ho čeká zápas před kulisou, jakou ještě nezažil. Na galavečer v Dallasu může přijít 60 až 80 tisíc diváků. „Zatím jsem měl maximum tak 1000 lidí na boxu a 3000 v MMA. Ale problém mi to nedělá, zvládnu to," je přesvědčený Maršálek, který bude v utkání favoritem.

Nejen bitva v UFC. Dvořáka čekají v Americe zápasy dva. Pár dní po sobě!

Hned po akci v Dallasu se tým Davida Dvořáka přesune do Los Angeles. Na finální přípravu před zápasem s Brazilcem Raulianem Paivou. Pak už jen přejezd do Las Vegas. Dějiště bitvy v UFC. „Paiva se vrací skoro po roce, takže se nedá spoléhat na nic z toho, co v předchozích zápasech dělal. Já se ale nesmím soustředit na soupeře, ale na to, co mám jet já. Abych nedělal chyby, které jsem dřív dělal," zdůrazňuje osmadvacetiletý zápasník.

V UFC má na kontě dvě vítězství, obě na body. Teď už by rád soupeře ukončil před limitem. „Ale nebudu se na to upínat. Jedeme prostě vyhrát za každou cenu, jakýmkoliv způsobem. Máme jasnou strategii, podle které pojedu," ví Dvořák.

Na profesionální kariéru v esportu to nevypadá, směje se bojovník Dvořák po bitvě se šampionem

Před cestou do zámoří ho navnadil i Jiří Procházka. Právě v Las Vegas poslal KO loktem k zemi Dominicka Reyese. „Je to masakr, co předvádí. Kluk z jiné planety. Je to skvělej úspěch. Udělalo mi to hroznou radost. Člověka to víc motivuje. Díky tomu se ještě víc těším na svůj zápas."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

 Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

jab, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.