Tenistka Hrdinová je na univerziádě ve finále

IZMIR (Turecko)

Česká tenistka Eva Hrdinová se na světové univerziádě v tureckém Izmiru probojovala do finále a zajistila si minimálně stříbrnou medaili. O nejcennější kov se druhá nasazená hráčka utká s turnajovou čtyřkou Čhan Čchin-wej z Tchaj-wanu.

Studentka pražské FTVS Hrdinová dnes po setech 6:4, 6:3 vyřadila v semifinále Hsien Su-Wej z Tchaj-wanu. "Věděla jsem, že to bude velký souboj. Soupeřka hraje rychlý tenis a dokáže uplatnit tlak z obou stran kurtu," řekla Hrdinová spolupracovníkovi ČTK.

V důležitých okamžicích jí pomohlo i štěstí. "V druhém setu jsem prohrávala 2:3, ale pak mi pomohla dvě 'prasátka'. Potom jsem hrála už klidněji, navíc soupeřka postrádala razantnější podání," řekla Hrdinová.

Další medaili mohla Hrdinová přidat ve smíšené čtyřhře, ale spolu s Janem Říhou do semifinále neprošla. Ve čtvrtfinále český pár podlehl mexické dvojici Lorena Ariasová, Victor Romero. "Většina našich chyb pramenila z toho, že byl na kurtech velký vítr," uvedl Říha.

Překážkářům se dařilo

V atletice se dařilo překážkářům. Michal Uhlík postoupil pátým časem 50,23 sekundy do finále závodu na 400 metrů překážek, stejně jako Alena Rücklová, která byla v semifinále s výkonem 56,53 šestá. Ondřej Daněk zaběhl čas 51,48 a skončil třináctý. Sprintera Jiřího Vojtíka postihla v semifinále dvoustovky křeč a obsadil konečné 12. místo za výkon 21,33, dálkař Štěpán Wágner byl ve finále za 745 cm osmý.

Fotbalisté porazili po penaltovém rozstřelu Uruguay a budou hrát o konečné páté místo s Mexikem. Neuspěli však basketbalisté, fotbalistky ani volejbalistky.

Atletika:
Muži - dálka: 1. Zjuskov (Ukr.) 806, ...8. Wágner (ČR) 745.
Basketbal:
Muži: ČR - Řecko 58:70 (25:26)
Nejvíce bodů ČR: Chán 20, J. Novotný 10, David Douša 9.
Fotbal:
Muži, o 5.-8. místo:
ČR - Uruguay 2:2 (1:1), pen. 4:1
Branky: 14. Janoušek, 50. Bošanský - 45.+2 Pirotto, 89. F. Gonzalez.
Ženy:
ČR - JAR 1:1 (0:1), pen. 2:4
Branky: 51. Vachlová - 38. Mollová.
Tenis:
Ženy:
Dvouhra - semifinále: Hrdinová (2-ČR) - Hsien Su-Wej (3-Tchaj.) 6:4, 6:3.
Smíšená čtyřhra - 2. kolo: Hrdinová, Říha (6-ČR) - Van Stadenová, Spence (JAR) 6:4, 6:1.
Čtvrtfinále: Ariasová, Romero (4-Mex.) - Hrdinová, Říha 6:2, 6:3.