Ťoupalík vyhrál třetí etapu závodu Arctic Race v Norsku

Oslo/Praha

Český reprezentant Adam Ťoupalík ze stáje Corendon-Circus vyhrál 3. etapu cyklistického silničního závodu Arctic Race v Norsku. Druhý byl Mathieu van der Poel a třetí ve spurtu dojel o pouhé dvě vteřiny za vítězem Sergej Černickij z Astany, jenž díky bonifikaci navýšil v průběžné celkové klasifikaci svoje vedení před domácím Markusem Hoelgaardem a Colinem Joycem z USA na sedm respektive osm sekund.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Adam Ťoupalík vyhrál 3. etapu závodu v NorskuVideo: sntv

Na 194 kilometrů dlouhé trati z Honningsvangu do Hammerfestu se Ťoupalík dostal nejprve do úniku devítičlenné skupiny, z níž se ještě zhruba 16 km před cílem odpoutal spolu s Johanem Le Bonem a Robinem Carperterem a vybudovali si až 25sekundový náskok.

V okamžiku, kdy jeho dva kolegy pronásledovatelé pohltili, v sobě ale český cyklokrosařský specialista našel ještě poslední zbytky sil a těsný náskok udržel.

Závěrečná nedělní etapa závodu vede z Kvalsundy do města Alta a měří 145,5 kilometru. Slibuje dramatický boj, protože elitní osmička jezdců je vměstnána do pouhých 56 sekund.