King slaví premiérové vítězství na Vueltě, dál vede Kwiatkowski

Alfacar

Americký cyklista Benjamin King vyhrál po souboji trojice uprchlíků 4. etapu Vuelty a připsal si první dílčí úspěch na některé z Grand Tour. V závěru 162 km dlouhé trasy s dvěma vrcholy první kategorie porazil o dvě sekundy Kazacha Nikitu Stalnova, třetí dojel Francouz Pierre Rolland.

Americký cyklista Benjamin King ovládl 4. etapu VueltyVideo: sntv

Vedení v celkovém pořadí uhájil Polák Michal Kwiatkowski. Lídr týmu Sky dojel do cíle ve skupině hlavních favoritů na 13. místě s odstupem 3:15 minuty za Kingem. Dosud druhý Španěl Alejandro Valverde neodolal útoku Brita Simona Yatese a Němce Emanuela Buchmanna, kteří na vedoucí duo najeli více než 20 sekund.

Buchmann nyní ztrácí na druhém místě na Kwiatkowského sedm sekund, Simon Yates o tři více. Valverde klesl na čtvrtou příčku, přestože z náskoku polského rivala ubral dvě vteřiny.

Český cyklista Jan Hirt obsadil 71. místo s odstupem přes dvanáct minut na vítězného Kinga.