Druhou etapu Kolem Rakouska vyhrál Ciolek a vede i průběžně

SALCBURG

Druhou etapu cyklistického závodu Kolem Rakouska vyhrál dvacetiletý Němec Gerald Ciolek. Pondělní prvenství navíc stájového kolegu českého jezdce Františka Raboně z T-Mobile vyneslo i do čela průběžného pořadí.

Ciolek dal svým pondělním triumfem vzpomenout na loňský zisk titulu mistra světa do 23 let, který si vyjel právě v Salcburku.

Nejlepší z šesti českých účastníků závodu byl v pondělí Raboň, který dojel na 25. místě, Petr Herman odstoupil.

Výsledky - 2. etapa (194,9 km):
1. Ciolek 4:45:08, 2. Radochla, 3. Ziegler (všichni Něm.), 4. Rigotto (It.), 5. De Schrooder, 6. Ghyllebert (oba Belg.), ...25. Raboň všichni stejný čas, 51. Konečný, 62. Homolka, 66. Hruška, 97. Padrnos všichni -11, Herman (všichni ČR) odstoupil.
Průběžné pořadí:
1. Ciolek 7:34:18, 2. Baldato (It.) -11, 3. Radochla, 4. Eibegger (Něm.) oba -16, 5. Rigotto -18, 6. Ziegler -18, ...23. Raboň -22, 53. Homolka, 59. Konečný, 71. Hruška všichni, 97. Padrnos -33.