Rubriky:

Cyklistika

Rybařík bude muset kvůli kolu omezit školu

25. července 2007 08:24 - PRAHA

Ivan Rybařík je nejlepším českým závodníkem v maratónech na horských kolech. Dokáže obstát v nejtěžších závodech na světě a kromě toho ještě učí na základní škole v rodné Jistebnici zeměpis a tělocvik. Uplynulý školní rok chodil jako profesionální závodník do práce na plný úvazek. Ve škole si „odkroutil“ v průměru šest hodin denně, a teprve potom vyrážel na trénink.

 

khs.cenytisku.cz

„Myslel jsem si, že to zvládnu v pohodě, ale někdy to bylo trošku hektické,“ tvrdí vystudovaný pedagog. „Když už jsem školu udělal, říkal jsem si, že by byla škoda tu práci nezkusit. Zažil jsem s dětmi krásný rok, ale zjistil jsem, že už to tak dál nepůjde. Proto jsem se dohodl jen na poloviční úvazek,“ vysvětluje biker týmu KHS.cenytisku.cz.

V letošní sezóně má za sebou seriál Světového poháru v maratónu, celkově skončil desátý. „První svěťák na Kanárských ostrovech vyšel skvěle, byl jsem osmý. Ale na dalších závodech v Itálii a ve Francii jsem čekal trošku lepší umístění,“ říká za pár dní šestadvacetiletý závodník, který kromě kola a školy věnoval úsilí při tvorbě vlastních webových stránek ivan.rybarik.cz.

Na domácích tratích vládne Českému poháru v půlmaratónu, který je letos jeho hlavním cílem. „Už proto, že jsem kvůli defektu nezískal medaili na domácím šampionátu v maratónu. Sezóna zatím není úplně taková, jak bych si představoval, ale cítím, že výkonnost jde zase nahoru. Rád bych se nominoval na srpnové mistrovství světa v maratónu do Belgie, a kdyby to nevyšlo, chci se co nejlépe připravit na evropský šampionát do Německa,“ prozrazuje.

Rybařík je mezi bikery známý i tím, že jako jediný z absolutní špičky nepoužívá dovolené podpůrné prostředky, jako energetické gely či klasické iontové nápoje. Místo toho si dá do láhve třeba speciální tahitský džus nebo různé bylinné čaje. „Díky spolupráci s firmou Sunfood jedu jen na bioprodukty. Společně se snažíme vyvíjet ideální doplňky pro sportovce na makrobiotické bázi. Mně to fakt strašně pomáhá,“ přiznává učitel na horském kole.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika