Rubriky:

Cyklistika

Bennati vyhrál poprvé v kariéře etapu na Tour

26. července 2007 18:21 - CASTELSARRASIN

Daniele Bennati vyhrál poprvé v kariéře etapu na Tour de France, která je letos opředená dopingovými skandály. Do žlutého trikotu se po čtvrteční 17. etapě z Pau do Castelsarrasinu premiérově oblékl Španěl Alberto Contador, jenž se coby druhý muž průběžného pořadí stal lídrem po středečním vyřazení Michaela Rasmussena.

Šestadvacetiletý Bennati měl po 188,5 km nejvíce sil ze čtyřčlenné skupiny uprchlíků a nechal za sebou v cílové rovince zbylé tři německy mluvící soupeře Markuse Fothena, Martina Elmigera a Jense Voigta. Další členové původně osmičlenné skupiny cyklistů, kteří neměli šanci promluvit do celkového pořadí, dojeli s odstupem dvou až tří minut.

Relativně v poklidu jedoucí peloton dovezl do cíle nejlepší spurtér letošního ročníku Tom Boonen se ztrátou téměř deseti minut. Nový lídr Contador, jenž etapu ještě absolvoval v bílém dresu určeném pro nejlepšího jezdce do 25 let, dojel jako dvacátý. Celkově vede o minutu a 53 sekund před Australanem Cadelem Evansem.

Skandální 94. ročník Tour de France
KARIÉRARasmussen tvrdí, že nedopoval a jeho kariéra je v troskách
STÁJV pelotonu Tour bude chybět žlutý trikot, Rabobank pokračuje
ODVOLÁNÍ LÍDRAVedoucí Rasmussen na Tour skončil, tým ho propustil
LANDISLandis se zastal Vinokurova a zaútočil na francouzskou laboratoř
MORENIItal Moreni byl na Tour pozitivně testován, Cofidis končí
NÁSILÍŠpanělskou část Tour de France provázely exploze
VINOKUROVVinokurov měl na Tour pozitivní test, Astana odstoupila
DOPINGDoping může vést k řadě zdravotních potíží, i ke smrti
SPONZORINGRabobank možná přehodnotí sponzoring cyklistiky

"Jsem šťastný. Cítím se dobře a mám před sebou ještě tři dny," uvedl čtyřiadvacetiletý Contador ze stáje Discovery Channel, jejíž barvy hájil až do roku 2005 sedminásobný šampion Tour Lance Armstrong. "Raději bych získal žlutý trikot ve včerejší etapě, ale jsou tu zkrátka jisté okolnosti. Tak to prostě je," uvedl cyklista, jenž letos vyhrál závod Paříž-Nice.

Když se ho novináři ptali na jeho názor na vyloučení Ramussena, odpovědi se vyhnul. "Nevím přesně, co se stalo," řekl Contador.

Po čtvrtečním vyřazení lídra Ramussena stáj Rabobank přišla o dalšího jezdce. Ruský vítěz Vuelty 2005 Denis Menšov, jemuž patřilo průběžně 23. místo, odstoupil zhruba v polovině etapy.

V páteční relativně rovinaté etapě by podle papírových předpokladů nemělo dojít ke změnám na předních příčkách průběžného pořadí. Rozhodnutí tak nejspíš padne v sobotní časovce.

Výsledky - 17. etapa (188,5 km):
1. Bennati (It.) 4:14:04, 2. Fothen (Něm.), 3. Elmiger (Švýc.), 4. Voigt (Něm.) všichni stejný čas, 5. Millar (Brit.) -2:41, 6. Tosatto -2:43, 7. Quinziato, 8. Righi (všichni It.) oba -3:20, 9. Boonen (Belg.), 10. Chavanel (Fr.) oba -9:37.
Průběžné pořadí:
1. Contador (Šp.) 80:42:08, 2. Evans (Austr.) -1:53, 3. Leipheimer (USA) -2:49, 4. Sastre -6:02, 5. Zubeldia -6:29, 6. Valverde (všichni Šp.) -10:18, 7. Kirchen (Luc.) -11:36, 8. Popovyč (Ukr.) -12:50, 9. Soler (Kol.) -13:31, 10. Astarloza (Šp.) -13:42.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.