Rubriky:

Cyklistika

Rabobank si nechá sama vyšetřovat aféru kolem cyklisty Rasmussena

30. července 2007 17:01 - AMSTERODAM

Společnost Rabobank zahájí vlastní vyšetřování dopingového skandálu dánského cyklisty Michaela Rasmussena. Toho vedení stáje, jejímž je nizozemská banka hlavním sponzorem, vyloučilo z týmu v době, kdy byl v čele slavné Tour de France. Důvodem bylo Rasmussenovo lhaní o místě pobytu, díky němuž se vyhnul mimosoutěžním dopingovým kontrolám.

Dán tvrdil, že se připravuje v Mexiku, ale bývalý cyklista Davide Cassani ho přitom viděl v Itálii. Rabobank proto ve středu stáhl Rasmussena ze závodu jen pár hodin po vítězství v 16. etapě.

Nizozemská banka bude i po skandálu sponzorovat cyklistiku, ale chce sama najít pravdu. "Zahájíme vyšetřování celé aféry. Chceme si být jisti, co se přesně stalo," řekl její mluvčí Rene Loman.

Případem by se měl zabývat nezávislý vyšetřovatel, jehož totožnost mluvčí neupřesnil. Jeho úkolem bude mimo jiné posouzení, zda byl Rasmussenův vyhazov z týmu oprávněný.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.