Bikerka Spitzová obhájila titul mistryně Evropy

ST. WENDEL

Německá bikerka Sabine Spitzová obhájila na domácí trati v St. Wendelu titul mistryně Evropy. Spolu s ní v neděli vystoupily na stupně vítězů mistryně světa Irina Kalenťjevová z Ruska a norská cyklistka Gunn Rita Dahleová-Flesjaová. Mezi muži vybojoval zlato Švýcar Florian Vogel před krajanem Christophem Sauserem a Dánem Jakobem Fuglsangem.

Spitzová si v polovině závodu vytvořila mírný náskok před dvojicí svých největších soupeřek a špalíry fanoušků ji hnaly k obhajobě titulu. O zisku stříbra rozhodla Kalenťjevová až v závěrečném spurtu.

Při absenci Kateřiny Hanušové-Nashové skončila jediná česká zástupkyně ve startovním poli Pavla Havlíková na 23. místě. "Já jsem spokojená, nečekala jsem, že se mi pojede takhle dobře. Po startu jsem sice měla pád, ale dostala jsem se z toho poměrně rychle," řekla Havlíková na webu mtbs.cz.

O dvě místa hůře skončil nejlepší z českých mužů olympionik Jaroslav Kulhavý, jehož odstup za vítězem činil bezmála šest minut. O čtyři místa za ním dojel Milan Spěšný.

Horská cyklistika:
Muži: 1. Vogel 2:06:42, 2. Sauser (oba Švýc.) -33, 3. Fuglsang (Dán.) -1:14, 4. Näf (Švýc.) -1:31, 5. Soukup (Rak.) -1:31, 6. Frischknecht (Švýc.) -1:44, ...25. Kulhavý -5:50, 29. Spěšný -6:45, 44. Friedl -10:32, 50. Ulman -10:58, 51. Hynek -11:19, 60. Eberl (všichni ČR) -1 kolo.
Ženy: 1. Spitzová (Něm.) 2:08:59, 2. Kalenťjevová (Rus.), 3. Dahleová-Flesjaová (Nor.) obě -37, 4. Leboucherová (Fr.) -2:12, 5. Lechnerová (It.) -2:50, ...23. Havlíková (ČR) -10:59.