Bikeři Ježek a Loubková vyhráli Nova Author Cup

JOSEFůV DůL

Maraton na horských kolech Nova Author Cup v Jizerských horách vyhrál Václav Ježek. Bývalý cyklokrosový reprezentant v sobotu zvítězil na trati dlouhé 61 km se startem a cílem v Josefově Dole s náskokem tří sekund před silničářem Martinem Marešem. Třetí dojel vítěz předchozích dvou ročníků Tomáš Vokrouhlík.

Mezi ženami byla nejrychlejší Ivana Loubková před bývalou lyžařkou Zuzanou Kocumovou.

Závod, kterého se zúčastnily dva tisíce cyklistů, se neobešel bez karambolů. Horská služba ošetřila na čtyři desítky zranění, včetně zlomenin a otřesů mozku.

Nova Author Cup (61 km):
Muži: 1. Ježek (Mladá Boleslav) 1:48:41, 2. Mareš (PSK Whirlpool-Author) -3, 3. Vokrouhlík (Factor Bike Team Teplice) -7.
Ženy: 1. Loubková (Big Shock-Kolokrám) 2:10:20, 2. Kocumová (Liberec) -3:45, 3. Jiřičková (Albrechtice v Jiz. horách) -13:49.