Druhou etapu na Paříž-Nice vyhrál Haussler, Contador měl pád

LA CHAPELLE-SAINT-URSIN

Německý cyklista Heinrich Haussler vyhrál dnešní druhou etapu závodu Paříž-Nice. V hromadném dojezdu přespurtoval druhého Australana Marka Renshawa, třetí místo obsadil Ital Mirco Lorenzetto.

V čele průběžné klasifikace se udržel vítěz nedělního prologu a největší favorit Alberto Contador, přestože dojel se ztrátou více než jedné minuty. Španělský kapitán stáje Astana se připletl do hromadné kolize dva kilometry před cílem, ale vzhledem k ochranné zóně se mu započítá čas vítěze.

Jediný český zástupce ve startovním poli Roman Kreuziger se komplikacím vyhnul a dojel na 48. místě. V průběžném pořadí mu patří se ztrátou 34 sekund šestadvacátá příčka.

Cyklistický etapový závod Paříž-Nice - 2. etapa (195,5 km):
1. Haussler (Něm.) 4:45:01, 2. Renshaw (Austr.), 3. Lorenzetto (It.), 4. Veelers (Niz.), 5. Fischer (Braz.), 6. Sébastien Chavanel (Fr.), ...48. Kreuziger (ČR) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí: 1. Contador (Šp.) 4:56:06, 2. Wiggins (Brit.) -7, 3. L. Sanchez (Šp.) -9, 4. Martin (Něm.) -11, 5. Millar (Brit.) -14, 6. Posthuma (Niz.) -18, ...26. Kreuziger -34.