Rubriky:

Cyklistika

Živě

Klöden si prý při Tour de France v roce 2006 pomohl dopingem

13. května 2009 15:14 - FREIBURG

Elitní německý cyklista Andreas Klöden a jeho krajan Matthias Kessler si v roce 2006 pomáhali při Tour de France krevním dopingem. Vyplývá to ze závěrečné zprávy vyšetřovací komise, která zkoumala aktivity lékařů univerzitní kliniky ve Freiburgu.

Tříčlenná expertní komise došla k závěru, že oběma jezdcům ještě společně s Patrikem Sinkewitzem pomáhali dva lékaři s krevní transfuzí. Současný člen týmu Astana Klöden je aktuálně nejlepším německým cyklistou a nikdy nebyl přistižen při dopování. Jeho současný zaměstnavatel nechce situaci komentovat. V inkriminovaném ročníku 2006 skončil Klöden na Tour po vyloučení jiného dopingového hříšníka Floyda Landise celkově druhý.

Kessler je v trestu kvůli pozitivnímu testu na testosteron do 26. července. Sinkewitz se už dříve k podvádění přiznal, odpykal si trest a nyní závodí za český tým PSK Author-Whirlpool.

Závěrečná zpráva, která má 63 stránek, vznikla na základě výpovědí 77 svědků a dnes byla prezentována ve Freiburgu. V centru celé kauzy figurují sportovní lékaři Lothar Heinrich a Andreas Schmid. Ti se podle komise podíleli na systematickém dopingu v bývalé stáji T-Mobile od roku 1995 minimálně do roku 2006. Oba už dříve přiznali, že zakázané látky poskytovali v neurčeném časovém období do roku 1999.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.