Rubriky:

Cyklistika

Moreni jako první dopingový hříšník odvede UCI roční plat

21. října 2009 16:40 - PAŘÍŽ

Ital Cristian Moreni je prvním cyklistou, který kvůli dopingovému nálezu odvede svůj roční plat mezinárodní unii UCI. Šestatřicetiletý jezdec měl na předloňské Tour de France pozitivní test na testosteron a dostal dvouletý distanc.

V síti dopingových kontrol uvízli na Tour v roce 2007 také Kazachové Alexandr Vinokurov a Andrej Kašečkin a ze závodu byl vyloučen také Dán Michael Rasmussen, kteří však zatím své mzdy na konto UCI nepřevedli. "Odvolali se ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu a čekáme na rozhodnutí," řekl šéf UCI Pat McQuaid listu La Gazzetta dello Sport.

"Moreni se dostavil minulý týden do našeho sídla a dohodli jsme se na podmínkách platby," uvedl bez podrobností McQuaid na adresu italského šampiona z roku 2004. "Chce znovu závodit a svému budoucímu týmu chce ukázat, že pokutu zaplatil. Svědčí to o nějakém charakteru," řekl.

UCI uzavřela dohodu o tom, že v případě prokázaného dopingu přijdou jezdci o roční plat, s představiteli všech stájí ProTour v červnu 2007 krátce před startem Tour de France.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika