Rubriky:

Cyklistika

Cyklokrosový šampión Albert má po "zásahu" diváka zlomené žebro

11. ledna 2010 20:47 - OOSTMALLE

Mistr světa v cyklokrosu Niels Albert má po incidentu s fanouškem na belgickém šampionátu zlomené žebro. Zranění ohrožuje jeho další účinkování v sezóně, v níž vede Světový pohár o 20 bodů před českým reprezentantem Zdeňkem Štybarem, a za necelé tři týdny by měl v Táboře obhajovat titul světového šampióna.

Albert dokončil nedělní závod v Oostmalle jako devátý. Po dojezdu si stěžoval, že ho v závěru srazil fanoušek Svena Nijse, který nakonec vyhrál a získal už sedmý titul.

Divák, jenž byl údajně opilý, se Albertovi omluvil. "Neudělal jsem to schválně, seběhlo se to všechno straně rychle," řekl muž listu Het Niuewsblad. Dokonce tvrdil, že fandí Albertovi. Očití svědkové však rozhlasové stanici potvrdili Albertovu domněnku, že fanoušek ho strhl kola záměrně.

"Bylo to skandální, jak jsem prohrál. Neříkám, že bych zvítězil, protože Nijs jel skvěle. Smekám před ním, zasloužil si to. Ale lidi se mě nesmí při závodě dotýkat. Mohou na mě křičet nebo házet lahve od piva, ale ne sahat," zlobil se první muž světového žebříčku.

Fanouškovo jednání odsoudil i Nijs. "Takové věci do cyklokrosu nepatří. Sportovní duch je důležitější než vítězství. Takoví lidé by měli dostat doživotní zákaz. Nechci s tím mužem mít nic společného. Takové fanoušky nechci," řekl mistr světa z roku 2005.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika