Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Kreuziger obsadil v závodě Paříž-Nice čtvrté místo

14. března 2010 15:43 - NICE

Cyklista Roman Kreuziger po poslední sedmé etapě závodu Paříž-Nice klesl v konečném pořadí o jednu příčku na čtvrté místo. Českého jezdce o vteřinu porazil Luis León Sánchez a připravil ho tak o stupně vítězů. Zvítězil další Španěl Alberto Contador.

 

Petr Hloušek, Právo

Závěrečnou etapu, dlouhou 119 kilometrů, vyhrál domácí Amaël Moinard, poslední den slavného závodu ale jinak patřil španělským cyklistům, kteří ovládli konečné pořadí. V první sedmičce narušili jejich nadvládu jen třiadvacetiletý Kreuziger a šestý Jens Voigt z Německa.

"Vyhrát bylo velmi těžké, zejména proto, že po mně všichni šli," řekl sedmadvacetiletý Contador. "Ale jsem v klidu. Čím jsem starší, tím jsem víc v pohodě. Ale docela se mi ulevilo," dodal.

Contador zopakoval triumf z roku 2007 a navíc si v nové sezoně udržel stoprocentní bilanci, když vyhrál i při svém druhém startu. Za ním skončil v celkové klasifikaci Alejandro Valverde, třetí byl obhájce Luís Léon Sánchez, který dnes dojel do cíle o tři místa před čtrnáctým Kreuzigrem a v konečném pořadí českého cyklistu předstihl o jednu vteřinu.

Španělskou dominanci potvrdil pátým místem v konečném pořadí Samuel Sánchez, sedmou příčku obsadil Joaquim Rodríguez.

Kreuzigrovi sice uniklo umístění na stupních vítězů, s přehledem však ovládl pořadí jezdců do 23 let, v němž o 41 vteřin porazil Estonce Reineho Taaramaeho. Kreuzigrův slovenský kolega ze stáje Liquigas dvacetiletý Peter Sagan získal zelený trikot za triumf v bodovací soutěži.

Cyklistický závod Paříž-Nice - 7. etapa (119 km):
1. Moinard 2:52:09, 2. Voeckler (oba Fr.) stejný čas, 3. Valverde (Šp.) -3, 4. Roche (Ir.), 5. Taaramae (Est.), 6. Rodríguez (Šp.), ...14. Kreuziger (ČR) všichni stejný čas.
Konečné pořadí: 1. Contador 28:35:35, 2. Valverde -11, 3. L. Sánchez (všichni Šp.) -25, 4. Kreuziger -26, 5. S. Sánchez (Šp.) -30, 6. Voigt (Něm.) -35.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika