Štybara nezastavil v cestě za dalším triumfem ani nepozorný divák

ZONHOVEN

Cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar vyhrál i druhý závod Superprestige. V belgickém Zonhovenu dnes zvítězil před domácími jezdci Kevinem Pauwelsem a Svenem Nijsem a připsal si osmý triumf v sezóně. Nevyhrál jen čtvrteční Memoriál Radomíra Šimůnka v Táboře, kde dojel čtvrtý.

Cyklokrosař Zdeněk Štybar

V čele průběžného pořadí seriálu Superprestige, který v minulé sezoně vyhrál stejně jako mistrovství světa a Světový pohár, má Štybar 30 bodů. Za ním následují se ztrátou čtyř bodů Belgičan Bart Aernouts a Nijs.

Na náročné písčité trati v Zonhovenu se dlouho vpředu držela skupina šesti jezdců a pokusy o její roztrhání nikdy neměly dlouhého trvání. V průběhu osmého okruhu nastoupil razantně Štybar a rychle si získal rozhodující náskok, který při nájezdu do posledního kola činil 12 sekund.

V sólové jízdě za dalším vítězstvím českého cyklokrosaře málem zastavil neopatrný divák, který mával sklenicí piva do kamery a Štybara téměř srazil z kola. "Rozhodilo mě to, bylo to hloupé. Jel jsem hodně po okraji, protože tam byl hluboký písek. Lidi nedávají pozor," postěžoval si Štybar.

"Byl to hodně těžký závod, ale na konci jsem už nemusel jet nadoraz a ještě mi zbyly nějaké síly i na zítra," uvedl směrem k pondělnímu závodu seriálu GVA Trofee v Meldenu-Oudenaarde.

V závodě žen, který vyhrála Nizozemka Daphny van den Brandová, dojela na pátém místě Pavla Havlíková.

Závod cyklokrosového seriálu Superprestige v Zonhovenu (Belgie):
Muži: 1. Štybar (ČR) 1:02:34, 2. Pauwels -7, 3. Nijs -14, 4. B. Aernouts -26, 5. Albert -44, 6. Wellens (všichni Belg.) -1:26, ...23. Dlask (ČR) -5:21.
Průběžné pořadí po dvou závodech:
1. Štybar 30, 2. Aernouts 26, 3. Nijs 26.
Jezdci do 23 let: 1. Van der Haar (Niz.) 52:15, 2. J. Aernouts, 3. Adams (oba Belg.) oba -44, ...8. Hník -2:09, 25. R. Polnický -4:06, 27. Lasák -4:45, 35. Plevák (všichni ČR) -5:18.
1. J. Aernouts 29, 2. Van der Haar 27, 3. Adams 24, ...13. Hník 8, 15. J. Polnický (ČR) 5.
Ženy: 1. Van den Brandová (Niz.) 37:45, 2. Wymanová (Brit.) -30, 3. Van Paassenová (Niz.) -1:03, ...5. Havlíková (ČR) -1:38.