Rubriky:

Cyklistika

Cyklokrosař Štybar skončil na závodu GVA Trofee v Belgii čtrnáctý

17. prosince 2011 22:03 - ESSEN

Cyklokrosař Zdeněk Štybar obsadil v dnešním závodu série GVA Trofee v Essenu v Belgii až čtrnácté místo. Dvojnásobný mistr světa zaostal za vítězným domácím jezdcem Bartem Wellensem téměř o tři a půl minuty. Štybar prohrál i s krajanem Martinem Zlámalíkem, který dojel sedmý.

 

Petr Eret, ČTK

Essen je Štybarovým belgickým domovem a závod sledovala spousta jeho fanoušků. "Jsem zahanben z toho, co jsem před tolika lidmi předvedl. Fanouškům se omlouvám, ale pro svůj výkon nemám vysvětlení," uvedl cyklokrosař na svém webu.

"Byl to tvrdý závod, pro mě hlavně po psychické stránce. Je to už hodně dlouho, kdy jsem jako dnes zvažoval, že slezu z kola a závod zabalím. Ale nakonec jsem to neudělal kvůli enormnímu povzbuzování fanoušků. Atmosféra byla úžasná, užíval jsem si pasáže, kdy bylo nejvíc lidí," dodal.

Na nevydařený závod chce především co nejrychleji zapomenout. "A věřit, že jsem v přípravě neudělal nic špatného a že zase bude líp," prohlásil Štybar.

Čtvrtý závod cyklokrosové série GVA Trofee v Essenu (Belgie):
1. Wellens, 2. Albert, 3. Peeters, 4. Pauwels, 5. Meeusen, 6. Denuwelaere (všichni Belg.), 7. Zlámalík, ...14. Štybar (oba ČR).
Průběžné pořadí:
1. Pauwels 98, 2. Štybar 76, 3. Meeusen 67, ...19. Zlámalík 14, 20. Šimůnek (ČR) 13.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika