Čeští bikeři skončili ve štafetě na ME šestí, titul obhájili Italové

12. srpna 2021 18:23 - Novi Sad

Česká štafeta obsadila v závodě horských kol na mistrovství Evropy v Novém Sadu šesté místo. Titul evropských šampionů z poloviny října, kdy se jelo ve švýcarském Monteceneri, obhájili Italové před Švýcary a Němci.

 

Ondřej Deml, ČTK

Česká šestice ve složení Ondřej Cink, Jan Zatloukal, Karolína Bedrníková, Tereza Sásková, Jitka Čábelická a Filip Konečný toužila v Srbsku vylepšit loňské páté místo a zaútočit na medaili. Ve štafetě dosáhli Češi na ME naposledy na cenný kov v roce 2015.

Cink rozjel závod na výbornou, ale nakonec to nestačilo. Na třetím úseku nadějnou pozici ztratila Bedrníková poté, co jí spadl na schodech řetěz a propadla se o deset míst. Na vítězné Italy, v jejichž dresu se radovali Luca Braidot, Filippo Agostinacchio, Martina Bertaová, Sara Cortinovisová, Marika Tovová a Juri Zanotti, ztratila česká šestice minutu a 44 sekund, za třetími Němci zaostala o 70 sekund.

Cink by si rád na ME spravil náladu po olympijském závodu, kde musel odstoupit z bojů o medaili kvůli prasklému ráfku. Dnes ho porazil jen Ital Luca Braidot. "Bojoval jsem hlavně v kopečkách. Je to neuvěřitelně rychlé, tohle asi nebude úplně pro mě v neděli. Hodně to tahá za nohy, je to tu samá zatáčka. Jestli to pojedeme v tomhle tempu, tak to bude peklo," řekl Cink pro server mtbs.cz.

Italové vyhráli s náskokem 18 sekund, loni třetí Švýcaři si o místo polepšili, na obhájce stříbra Francouze zbyla naopak až čtvrtá příčka.

Mistrovství Evropy na horských kolech v Novém Sadu (Srbsko):
Cross country - štafeta:
1. Itálie (Braidot, Agostinacchio, Bertaová, Cortinovisová, Tovová, Zanotti) 1:08:06
2. Švýcarsko (Albin, Aebersold, Kellerová, Schneebeliová, Huberová, Balmer) -18
3. Německo (Kaiser, Gräter, Benzová, Lippová, Eiblová, Schehl) -34
4. Francie -1:07
5. Ukrajina -1:35
6. ČR (Cink, Zatloukal, Bedrníková, Sásková, Čábelická, Konečný) -1:44
 
Cyklistický etapový závod Kolem Polska (WorldTour) - 4. etapa (160,5 km):
1. Almeida (Portug./Deceuninck-Quick Step) 3:51:32
2. Mohorič (Slovin./Bahrajn Victorious)
3. Vendrame (It./AG2R Citroën)
4. Kwiatkowski (Pol./Ineos Grenadiers)
5. Smith (N. Zél./BikeExchange)
6. Hindley (Austr./DSM) všichni stejný čas
Průběžné pořadí:
1. Almeida 18:52:24
2. Mohorič -8
3. Ulissi (It./SAE Team Emirates) -14
4. Kwiatkowski -21
5. Hindley
6. Teuns (Belg./Bahrajn Victorious) oba -32.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.