Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger je po královské etapě na Tirrenu stále druhý

11. března 2012 15:55 - Prati di Tivo

Český cyklista Roman Kreuziger obsadil na závodě Tirreno-Adriatico podruhé za sebou druhé místo a stejná pozice mu patří i celkově. Lídr týmu Astana nestačil v dnešní královské etapě pouze na únik domácího Vincenza Nibaliho a přijel do cíle těsně před lídrem Chrisem Hornerem z USA, na nějž celkově ztrácí pět sekund.

 

Proteam - Astana.com.

Kreuzigrův bývalý kolega z týmu Liquigas Nibali zaútočil zhruba čtyři kilometry před cílem ve stoupání na zasněžené Prati di Tivo. Třetí muž ze sobotní etapy si vypracoval až půlminutový náskok a útočil na průběžné vedení, skupina pronásledovatelů, v níž byli Kreuziger i Horner, však jeho náskok zredukovala zhruba na polovinu.

Kreuziger přijel do cíle po 196 km druhý s šestnáctisekundovou ztrátou a s čtyřicetiletým Hornerem za svým zadním kolem. Ztrátu na Američana v průběžném pořadí snížil na pět sekund, třetí Nibali zaostává o dvanáct sekund.

Zatímco v sobotu byl Kreuziger s druhým místem relativně spokojený, dnes si však vyčítal nevyužitou šanci na vítězství. "Trochu jsem vyčkával na Hornera a zaspal jsem. Měl jsem po něm (Nibalim) vystartovat hned, jenže jsme mu nechali zbytečně velký prostor," uvedl na svém webu pětadvacetiletý Čech.

"Jedno vím jistě: Dneska jsem zahodil závod. Neměl jsem čekat. Když jsem viděl, jak jsme po něm s Hornerem šli posledních 500 metrů, tak jsem přesvědčen, že jsme klidně mohli přijet ve třech nebo jsme Nibaliho mohli i urvat," zlobil se Kreuziger. "Ještě kdybych přijel ve stejném čase jako Nibali, tak to beru, ale zbytečně na mě vydělal."

Na cyklisty čekají ještě dvě etapy, definitivně se rozhodne v úterní devítikilometrové časovce. "Zítra by bylo dobré, aby odjela nějaká skupina a ti lidi brali bonifikační vteřiny. Nemyslím si, že by někdo z nás tří něco vymýšlel. Rozdáme si to na férovku v časovce. Bude to loterie, ale já pořád věřím, že bych tenhle závod mohl vyhrát," dodal Kreuziger, jenž vítězství v etapovém závodě slavil naposledy v roce 2010 na Kolem Sardinie. Tehdy shodou okolností porazil o čtyři sekundy svého nynějšího soupeře Hornera.

Cyklistický závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 5. etapa (196 km):
1. Nibali (It.) 5:46:33, 2. Kreuziger (ČR), 3. Horner (USA) oba -16, 4. Hoogerland (Niz.), 5. Scarponi, 6. Pozzovivo (oba It.) všichni -18.
Průběžné pořadí: 1. Horner 24:48:39, 2. Kreuziger -5, 3. Nibali -12, 4. Nocentini (It.) -45, 5. Scarponi -47, 6. Hoogerland -48.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika