Rubriky:

Cyklistika

Časovku na úvod Gira vyhrál Phinney, Češi na konci třicítky

5. května 2012 20:05 - Herning

První etapu Gira d'Italia, časovku na 8,7 kilometru v dánském Herningu, vyhrál americký cyklista Taylor Phinney. Český debutant Jan Bárta dojel na 27. místě, jeden z favoritů na celkové umístění Roman Kreuziger hned za ním.

 

Astana cycling team

Jednadvacetiletý Phinney prolétl rovinatou trať za 10:26 a druhého Brita Gerainta Thomase porazil o devět sekund. Na třetím místě skončil k radosti místních fanoušků Dán Alex Rasmussen, jenž na Phinneyho ztratil 13 sekund.

Vicemistr republiky v časovce Bárta startoval jako předposlední ze 198 závodníků, po něm už byl na řadě pouze Ital Michele Scarponi, jenž se stal dodatečně vítězem minulého ročníku po diskvalifikaci Alberta Contadora.

Bárta, který se se svým týmem NetApp účastní poprvé v kariéře jedné z velkých Tour, projel cílem za rovných 11 minut. Kreuziger byl o dvě sekundy pomalejší a svůj výkon si pochvaloval.

"Po dlouhé době jsem zajel fakt dobrou časovku. Já i sportovní ředitel Martinelli jsme spokojeni. Od Trentina jsme na časovce zapracovali, na Romandii už to bylo lepší a teď se práce v tréninku projevila nejvíc," uvedl kapitán týmu Astana na svém webu.

Těsně před startem měl ale Kreuziger k pohodě daleko. "Byl jsem lehce ve stresu. Asi deset minut před tím, než jsem vyrážel na trať, se mi roztrhl zip u kombinézy a musel jsem ji měnit včetně přendávání čísla. Ale zvládli jsme to v pohodě," dodal pátý muž loňského Gira.

Závod pokračuje dalšími dvěma rovinatými etapami v Dánsku, ve středu se pak peloton rozjede v Itálii.

Giro d'Italia - 1. etapa: Herning - Herning (časovka 8,7 km):
1. Phinney (USA) 10:26, 2. Thomas (Brit.) -9, 3. Rasmussen (Dán.) -13, 4. Boaro (It.) -15, 5. Larsson (Švéd.), 6. Navardauskas (Lit.) oba -22, 7. Lancester (Austr.) -23, 8. Pinotti (It.) -24, 9. Sergent (N. Zél.) -26, 10. Oliveira (Portug.) -27, ...27. Bárta -34, 28. Kreuziger (oba ČR) -36.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika