Rubriky:

Cyklistika

Živě

Contador ovládl Milán - Turín, poprvé vyhrál jednorázový závod

26. září 2012 18:32 - Turín

Španělský cyklista Alberto Contador poprvé ve své úspěšné kariéře vyhrál jednorázový závod. Vítěz Tour de France, Gira d'Italia i Vuelty dnes triumfoval v obnovené nejstarší italské klasice Milán - Turín na 193,5 kilometru.

 

Miguel Vidal, Reuters

Závod, který se jel po pětileté pauze, Contador ovládl díky zrychlení v závěrečném stoupání. Potvrdil skvělý návrat do pelotonu po odpykání dodatečného dvouletého trestu za doping na předloňské Tour, po kterém ovládl nedávnou Vueltu.

"Mám velkou radost, že jsem vyhrál, obzvlášť tady v Itálii," prohlásil Contador, který má v závěru sezony už volnější režim. "Oproti Vueltě jsem asi a dva a půl kilo těžší. Včera jsem se byl projet jen 40 km. Cílem bylo mít před koncem ještě v nohách dost síly," uvedl. Vítězství španělský cyklista věnoval svému kamarádovi Victoru Cabedovi, které minulý týden zemřel po nehodě při tréninku.

Na druhém místě dojel Ital Diego Ulissi, který ztratil na Contadora 15 sekund. Třetí Švéd Fredrik Kessiakoff zaostal o 24 sekund. Od roku 2003, kdy začal jezdit mezi profesionály, sbíral Contador až dosud vítězství pouze v etapových závodech.

Jednorázový cyklistický závod Milán - Turín (193,5 km):
1. Contador (Šp.) 4:32:12
2. Ulissi (It.) -15
3. Kessiakoff (Švéd.) -24
4. Rodriguez (Šp.)
5. Betencourt (Kol.) oba -36
6. Taborre (It.) -43.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.