Rubriky:

Cyklistika

Leopard Trek vyhrál týmovou časovku na Czech Cycling Tour

11. července 2013 21:50 - Uničov

Cyklisté lucemburské stáje Leopard Trek opanovali úvodní etapu pátého ročníku největšího českého závodu Czech Cycling Tour, kterou byla týmová časovka v Uničově na 20,4 kilometru.

 

FOTO Jan Brychta/TTV sport group

Trasu prolétli v čase 24:35 a o dvě sekundy zdolali jezdce české stáje Etixx-Ihned. Trio nejlepších doplnil reprezentační výběr České republiky, který rovněž ztratil dvě sekundy. Žlutý trikot vedoucího jezdce obleče do druhé etapy Belgičan Sean De Bie z Leopard Trek, v dresu nejlepšího vrchaře pojede Jan Bárta z reprezentace ČR a nejlepším domácím jezdcem je Jan Hirt z dnešní vítězné sestavy.

Dlouho to vypadalo na vítězství českého týmu Etixx-Ihned, v jehož sestavě však jede jen jediný domácí cyklista, vítěz nedávného závodu Kolem Slovenska, Petr Vakoč. Až v samém závěru se před tuto sestavu, vedenou trenérem René Andrlem, dostal tým Leopard Trek, v jehož barvách jezdí zase Jan Hirt.

Statečně se s nástrahami tratě poprali i jezdci v reprezentačním dresu ČR v čele s dvojnásobným českým šampiónem Janem Bártou či excelentním vrchařem Leopoldem Königem, kteří jezdí za NetApp Endura. V týmu je doplnili Josef Černý z polské stáje CCC Polsat plus mladíci Hampl, Turek, Doležel a Nipl. Z nich se tria svých spolujezdců udržel pouze Petr Hampl, ale i tak to stačilo na skvělé třetí místo.

„Byla to poměrně těžká časovka, ale hodně krátká. Přes polovinu jsme jeli pouze ve čtveřici, o to jsme to měli těžší, ale jsme spokojeni. Rozhodovat se bude v jiných etapách, především v té královské horské sobotní," řekl v cíli Jan Bárta.

Výsledky
1. etapa (týmová časovka v Uničově, 20,4 km):
1. Leopard Trek (Luc.) 24:35
2. Etixx-Ihned (ČR) +2
3. reprezenatce ČR +2
4. Jo Piles (Niz.) +8
5. Bank BZG (Pol.) +13,
6. Metec - THK (Niz.) +16
hok, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika