Rubriky:

Cyklistika

Van Dijková má z MS druhé zlato, vládla také individuální časovce

24. září 2013 17:42 - Florencie

Časovku žen na cyklistickém mistrovství světa vyhrála Nizozemka Ellen van Dijková a získala na šampionátu ve Florencii už druhé zlato. V neděli byla členkou nejlepšího ženského týmu Specialized-Lululemon v časovce družstev.

 

Fabrizio Giovannozzi, ČTK/AP

Úterní závod bez české účasti ovládla šestadvacetiletá Nizozemka s přehledem. Hned v úvodu trati dlouhé 2,1 km si vyjela dvacetivteřinový náskok na druhou Lindu Villumsenovou z Nového Zélandu, v cíli k němu přidala ještě čtyři sekundy a potvrdila roli hlavní favoritky. V americkém souboji o bronz předčila Carmen Smallová o pouhé čtyři setiny Evelyn Stevensovou.

Van Dijková má ze silnice už třetí světový titul, loni ve Valkenburgu se rovněž radovala z vítězství v týmové časovce. Ve sbírce má i zlato z MS na dráze ve scratchi. "Jsem ohromně šťastná. Jsem z toho nadšená, o této chvíli jsem dlouho snila a ten tlak to dovršit byl velký," uvedla Van Dijková pro server cyclingnews.com.

Přiznala, že jejím záměrem bylo začít hodně zostra. "Chtěla jsem odstartovat rychle, ale zároveň jsem to (tempo) chtěla udržet o něco déle, než tomu bylo. Možná jsem byla i přemotivovaná a jela až příliš rychle, ale zvládla jsem pak držet ten odstup a vyšlo to," doplnila Van Dijková.

Závod juniorů opanoval Belgičan Igor Decraene, který o necelých devět vteřin porazil Dána Mathiase Krigbauma. Jediný Čech ve startovním poli Michal Schlegel skončil na 52. příčce.

Mistrovství světa v silniční cyklistice ve Florencii: 
Časovka: 
Ženy elite (22,1 km): 
1. Van Dijková (Niz.) 27:48
2. Villumsenová (N. Zél.) -24
3. Smallová  
4. Stevensová (obě USA) obě -29
5. Worracková (Něm.) -32
6. Langvadová (Dán.)  
7. Zabelinská (Rus.) obě -40
8. Solovějová (Ukr.) -42
9. Antošinová (Rus.) -43
10. Johanssonová (Švéd.) -53
Junioři (21,8 km): 
1. Decraene (Belg.) 26:57
2. Krigbaum (Dán.) -9
3. Mostov (USA) -21
...  
52. Schlegel (ČR) -2:21
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika