Rubriky:

Cyklistika

Časovkář Bárta zůstane v NetAppu další tři roky

22. srpna 2014 13:36 - Hamburk

Jan Bárta bude i příští tři roky jezdit za druhodivizní německou stáj NetApp Endura. Český cyklista je jedním z jezdců, s nimiž vedení týmu prodloužilo kontrakt. Jaký bude osud jeho kolegy Leopolda Königa, není zatím jasné.

 

Jan Brychta/roadcycling.cz

Bárta se blýskl třetím místem v časovce na Tour de France, která se ještě více povedla Königovi. Ten vybojoval celkové sedmé místo a má nabídky z elitních stájí. Údajně o něj stojí tři členové WorldTour, ale König zvažuje i setrvání v NetAppu, za který závodí od roku 2011.

Devětadvacetiletý Bárta ještě o rok déle a po prodloužení smlouvy zůstane nejméně do konce roku 2017. "Jan patří mezi deset nejlepších časovkářů na světě, což dokázal na Tour i posledních mistrovstvích světa. Budeme pracovat na tom, abychom ještě rozvinuli jeho potenciál," řekl pro web stáje manažer NetAppu Ralph Denk.

Německý tým, který má díky divoké kartě šanci proniknout i do závodů Grand Tour, si pojistil také například Poláka Bartosze Huzarského či Itala Cesara Benedettiho. "Další prodloužení smluv budou následovat. V plánu máme složit kádr z 20 jezdců, z toho až sedm bude nováčků," dodal manažer Denk.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika