Rubriky:

Cyklistika

Vítězství Zdeňkovi přeju, je to super chlapík, blahopřál přemožiteli slovenský rychlík

10. července 2015 09:21 - Le Havre

Na Tour de France vyhrál už čtyřikrát, na pátý triumf však čeká už déle než dva roky. V dosavadních šesti etapách letošního ročníku skončil slovenský reprezentant Peter Sagan hned třikrát na druhé pozici, naposledy ve čtvrtek při dojezdu do Le Havru. O vítězství ho tentokrát připravil Zdeněk Štybar, český jezdec týmu Etixx-QuickStep, který všechny favority z vedoucí skupiny zaskočil nástupem ve stoupání zhruba kilometr před cílem.

 

Laurent Cipriani, ČTK/AP

„Vítězství Zdeňkovi přeju, je to super chlapík," poblahopřál podle slovenských médií svému přemožiteli Sagan. Dodal, že nemohl zrychlit dříve, protože pak by mu v závěrečném spurtu chyběly síly. „Čekal jsem (na reakce soupeřů) a oni čekali se mnou. Zní to směšně, ale je to tak," vysvětloval pro oficiální web soutěže. Štybarovi se tak podařilo ostatním poodjet dostatečně daleko a ve finiši už ho nebylo možné dostihnout.

Přesto vyhlášený slovenský expres znovu finišoval a cílem prolétl jako druhý. „Spurtoval jsem, protože Greipel mezi námi vpředu nebyl, takže jsem mohl získat několik důležitých bodů," připomněl nešťastný pád krátce před cílem, který zablokoval i Němce Andrého Greipela, vítěze dvou etap na letošním ročníku Staré dámy a Saganova největšího konkurenta v boji o zelený dres.

Greipelův náskok se snížil na pouhé tři body a pětadvacetiletý slovenský kolega Romana Kreuzigera ze stáje Tinkoff-Saxo bude mít velkou šanci znovu zaútočit v páteční rovinaté sedmé etapě, která by svým profilem měla spurtérům svědčit.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika