Rubriky:

Cyklistika

Vinokurova čeká soud kvůli podezření, že si koupil vítězství

2. dubna 2017 14:28 - Brusel

Bývalý kazašský cyklista Alexandr Vinokurov a ruský jezdec Alexandr Kolobněv stanou kvůli podezření z korupce v polovině května před soudem v Lutychu. Olympijský vítěz z Londýna Vinokurov čelí obvinění, že zaplatil Kolobněvovi 150 000 eur (čtyři miliony korun podle současného kurzu) za to, že ho nechal v roce 2010 vyhrát závod Lutych-Bastogne-Lutych.

 

Twitter

Oba nařčení z korupce odmítají, i když italští vyšetřovatelé během pátrání po dopingových aktivitách lékaře Michele Ferrariho v roce 2012 zjistili, že z Vinokurovova monackého účtu odešly v červenci a prosinci 2010 na Kolobněvovo švýcarské konto dvě platby v celkové výši 150 000 eur. Podle Kazacha šlo o půjčku.

"To je moje soukromí. Je to další historka, která má očernit moje jméno. Každou chvíli půjčuju peníze napravo i nalevo," řekl Vinokurov v roce 2011 švýcarskému časopisu L'Illustré, který tehdy s obviněním přišel. Soud v Lutychu se jím zabývá už téměř tři roky.

Před sedmi lety jel Vinokurov v belgické klasice s Kolobněvem v úniku. Několik set metrů před cílem se od něj odpoutal a zvítězil o šest sekund.

Třiačtyřicetiletý Vinokurov, který má za sebou trest za doping, skončil s cyklistikou v roce 2012 a nyní je generálním manažerem stáje Astana. Pětatřicetiletý Kolobněv závodil do loňska.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika