Fuglsang přeskočil v poslední etapě Porteho a vyhrál Dauphiné

Albertville

Dánský cyklista Jakob Fuglsang zaskočil v závěru závodu Criterium du Dauphiné všechny favority a po útoku v posledním stoupání podnik seriálu World Tour vyhrál. Jezdec stáje Astana vybojoval vítězství v 8. etapě a v celkovém pořadí porazil Australana Richieho Porteho právě o bonusových deset sekund za výhru.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Fuglsang vyhrál Critérium du DauphinéVideo: sntv

Nejlepší z českých cyklistů Roman Kreuziger v neděli dojel s dvanáctiminutovým odstupem na 26. místě, v celkovém hodnocení skončil o dvě příčky níž.

Dvaatřicetiletý Fuglsang naplno zaútočil v závěrečném jedenáctikilometrovém stoupání na Plateau de Solaison a druhého Ira Dana Martina porazil o 12 sekund. Po sobotě vedoucí Porte ztratil v předposledním sjezdu a manko už nedohnal. Nakonec dojel na sedmé příčce s odstupem 1:15 a o vítězství přišel.

"Je to neuvěřitelné. Plán byl takový, abychom udrželi postavení v celkovém pořadí, ale s Fabiem (Aruem) jsme útočili a všechno se nám dařilo," řekl Fuglsang, jemuž po sobotě patřilo průběžné třetí místo a stájový kolega Aru byl čtvrtý.

Šampión Tour de France Christopher Froome, jenž na Dauphiné obhajoval titul, se v posledním stoupání trápil a celkově skončil čtvrtý.

Cyklistický etapový závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 8. etapa (115 km):