Rubriky:

Cyklistika

Sagan ve spurtu zničil soupeře. Slovák ovládl třetí etapu Tour

3. července 2017 17:34 - Longwy

Parádním finišem ovládl slovenský cyklistka Peter Sagan třetí etapu Tour de France. Světový šampión se podle očekávání zapojil do hromadného spurtu 212,5 km dlouhé etapy s cílem v Longwy, který jezdec stáje Bora Hansgrohe ovládl, přestože mu krátce před cílem sklouzla noha z pedálu. Na Tour si připsal osmý etapový triumf.

Video již není dostupné

sntv

Sagan za sebou nechal druhého Australana Michaela Matthewse i třetího Ira Dana Martina. Žlutý trikot vedoucího jezdce udržel Brit Geraint Thomas.

"Závěrečné stoupání bylo docela drsné. Zhruba 800 metrů před cílem jsem se rozhodl nastoupit, ale bylo to předčasné. Navíc se mi vyzula bota z pedálu, ale i přes tyto chyby jsem dokázal vyhrát, i když Matthews mě těsně před cílem málem předjel," řekl Sagan.

Ačkoli byla dnešní etapa, která vedla přes Belgii a Lucembursko, poměrně kopcovatá, žádný z úniků se neujal. V závěrečném stoupání do cíle, jenž byl letos poprvé na francouzské půdě, byl na předních místech hodně vidět i Zdeněk Štybar, nakonec se propadl až na 52. místo. Roman Kreuziger dojel pětadvacátý s minimální ztrátou na vítěze, sedmaosmdesátý Ondřej Cink zaostal za Saganem téměř o dvě minuty.

"Konečně bylo normálnější počasí a ukázněnější diváci, takže to nebylo tak nebezpečné jako v předešlých dvou etapách. My jsme měli za úkol zkusit držet stájové kolegy, aby neměli ztrátu, což se, myslím, povedlo," popsal etapu Kreuziger.

Na průběžné druhé místo se posunul obhájce prvenství Brit Chris Froome, který na Thomase ztrácí dvanáct sekund. Sagan si polepšil na čtvrtou příčku, před ním je i přes těsnou porážku v dnešním vzájemném sprinterském souboji Matthews. Dosud druhý Švýcar Stefan Küng se propadl mimo elitní desítku.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 3. etapa (Verviers - Longwy, 212,5 km):
1. Sagan (SR/Bora) 5:07:19
2. Matthews (Austr./Sunweb)
3. Martin (Ir./Quick-Step)
4. Van Avermaet (Belg./BMC Racing) všichni stejný čas
5. Bettiol (It./Cannondale)
6. Demare (Fr./FDJ)
7. Fuglsang (Dán./Astana)
8. Thomas, 9. Froome (oba Brit./Sky)
10. Majka (Pol./Bora)
...25. Kreuziger (ČR/Orica) všichni -2
52. Štybar (ČR/Quick-Step) -28
87. Cink (ČR/Bahrajn Merida) -1:49.
Průběžné pořadí:
1. Thomas 10:00:31
2. Froome
3. Matthews oba -12
4. Sagan -13
5. Boasson Hagen (Nor./Dimension Data) -16
6. Latour (Fr./AG2R) -25
7. Gilbert (Belg./Quick-Step) - 30
8. Kwiatkowski (Pol./Sky)
9. Wellens (Belg./Lotto) oba -32
10. Arndt (Něm./Sunweb) -34
...30. Kreuziger -56
34. Štybar -1:05
96. Cink -3:00
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika