Rubriky:

Golf

Olesen zabral poslední místo v týmu Evropy pro Ryder Cup

2. září 2018 19:06 - Aarhus

Dánský golfista Thorbjörn Olesen si poprvé v kariéře zahraje Ryder Cup. Ve výběru kapitána Thomase Björna zabral pětinásobný vítěz turnajů European Tour poslední osmé automatické místo a na konci září bude na hřišti u Paříže bojovat v prestižním týmovém klání proti USA.

 

Ritzau Scanpix, Reuters

Olesen se kvalifikoval ze světového žebříčku, k čemuž mu stačilo dělené 20. místo na turnaji European Tour v Dánsku. Přeskočit ho mohl Angličan Matt Fitzpatrick, ale k tomu potřeboval turnaj vyhrát, což nedokázal. "Nemám slov, abych vyjádřil, jak jsem nadšený z účasti v Ryder Cupu," uvedl osmadvacetiletý Olesen.

Ze světového žebříčku se do evropské sestavy dostali také Španěl Jon Rahm, Rory McIlroy ze Severního Irska a Švéd Alex Noren. Z evropského pořadí se nominovali Ital Francesco Molinari a Angličané Justin Rose, Tyrrell Hatton a Tommy Fleetwood.

Kompletní bude evropský tým ve středu, kdy kapitán Björn udělí čtyři divoké karty. Mezi adepty patří Švéd Henrik Stenson, Angličané Ian Poulter a Paul Casey, Belgičan Thomas Pieters, nebo třeba Španěl Rafa Cabrera Bello.

Ryder Cup se uskuteční poslední týden v září na hřišti Le Golf National. Americký tým povede za obhajobou vítězství Jim Furyk a stále je možné, že divokou kartu dostane bývalý první hráč světa Tiger Woods, který se dostal znovu do formy.

Předloni na hřišti Hazeltine National v Chasce vyhráli Američané a celkově vedou vzájemnou bilanci 26:13. Dvakrát se v utkání zrodila remíza.

Golfový turnaj Made In Denmark série European Tour v Aarhusu (dotace 1,5 miliónu eur, par 72):
1. Wallace 269 (68+68+66+67) - v rozstřelu na 2. jamce
2. Westwood 269 (68+65+67+69)
Thomson 269 (64+69+68+68)
Brown (všichni Angl.) 269 (70+68+63+68)
5. Van Rooyen (JAR) 270 (67+70+68+65)
6. Bjerregaard (Dán.) 271 (66+71+68+66)
ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.