Rubriky:

Golf

Kordová bude v golfové kariéře pokračovat jako Američanka

4. září 2008 07:19 - PRAHA

Ještě před několika týdny se zdálo, že českému golfu konečně roste důstojný zástupce na mezinárodní profesionální scéně. Jessica Kordová v patnácti letech šokovala svým vystoupením na ženském US Open, kde skončila na 19. místě. Jenže až bude za rok svoje umístění obhajovat, u jejího jména už bude americká vlaječka. Jak totiž uvedla pro českou verzi magazínu Golf Digest, rozhodla se reprezentovat USA.

V zářijovém čísle magazínu, které právě vyšlo, Kordová přiznala, že se rozhodla reprezentovat Ameriku hlavně proto, že tam tráví naprostou většinu času. "Do Česka přijíždím s rodiči jednou za rok na pár týdnů, jinak tady vůbec nejsem. Nikdy jsem neřešila, za koho hraju, ale připadá mi logické hrát za USA. Láká mě dostat se do americké reprezentace - je to těžší a lidé to více vnímají," řekla ctižádostivá golfistka.

Její otec Petr Korda, bývalý úspěšný tenista, nehodlá rozhodnutí své dcery ovlivňovat. České golfové federaci prý slíbil, že jeho dcera bude hájit české barvy do 15 let, pak se měla rozhodnout, co dál. "Jessica od federace nikdy nic nedostala, ale pořád reprezentovala. Je hezké, jak lidi říkají, že je Jessica 'naše', ale proč ji tedy nikdo nevyhlásil ani mezi nejlepšími juniorkami roku," argumentoval otec nadějné hráčky.

Kordová tak bude zřejmě následovat kariéru jiného českého golfisty Alexe Čejky. Rodák z Mariánských Lázní je sice stále vnímán domácími příznivci jako český hráč, ale jeho kariéra je oficiálně spojena výhradně s Německem. Pod německou vlajkou také hraje americký okruh PGA Tour.

ČTK

Zrušit