Rubriky:

Golf

Živě

Woods už si musí auta kupovat, GM už mu je půjčovat nechce

14. ledna 2010 08:14 - NEW YORK

Světová golfová jednička Tiger Woods si bude muset začít sám kupovat auta. Americká automobilka General Motors oznámila, že nejlépe vydělávajícímu sportovci světa již své modely zdarma půjčovat nebude.

 

Rebecca Cook, Reuters

Divize Buick patřila v minulosti k významným Woodsovým sponzorům. V roce 2004 s ní první golfista uzavřel pětiletou smlouvu na 40 miliónů dolarů, která však v roce 2008 kvůli globální ekonomické krizi předčasně skončila.

Představitelé General Motors však uzavřeli s Woodsem dohodu, že si může nadále půjčovat od automobilky vozy. Mluvčí firmy nyní podle USA Today oznámil, že tato úmluva od začátku ledna již neplatí.

Není jasné, zda rozhodnutí firmy souvisí s Woodsovou sexuální aférou, kterou odstartovala listopadová noční nehoda ve voze Cadillac Escalade právě z produkce General Motors. V další týdnech na čtyřiatřicetiletého golfistu praskly četné nevěry, kvůli nimž ho opustilo několik sponzorů.

Woods v prosinci oznámil, že golfové turnaje do odvolání nebude hrát, aby se pokusil zachránit manželství. S manželkou Elin má dvě děti.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.