Rubriky:

LOH

Na olympiádu jedou tisícovky českých fandů

11. srpna 2004 16:22 - PRAHA

Na olympijské hry do Atén pojedou tisícovky českých fanoušků, kteří mají největší zájem o atletiku. Dobře se prodávají také lístky na další soutěže, v nichž se dají očekávat úspěchy českých sportovců, řekla Marika Pavienská z CK Egey Travel, která je oficiálním prodejcem vstupenek na olympiádu.

Téměř vyprodány jsou lístky na utkání českých basketbalistek. "Zájem je samozřejmě také o divokou vodu," řekla Pavienská.  Ředitel analytické firmy Mag Consulting Jaromír Beránek očekává, že na olympiádu se vypraví fandit asi deset tisíc Čechů. Bude jich tak o polovinu méně než fanoušků, kteří nedávno navštívili fotbalové mistrovství Evropy v Portugalsku.

Levnější letenky

Olympiáda je totiž po mistrovství světa v hokeji a Euru již třetí významnou sportovní událostí letošního roku. Podle některých odborníků tak kvůli tomu letní olympijské hry zůstanou v pozadí zájmu českých fanoušků. Také cestovní kanceláře neregistrují příliš velkou poptávku po zájezdech na olympiádu. S blížícím se termínem zahájení her ale zájem roste.

Egey Travel koncem června zlevnila zájezdy i letenky, což podle Pavienské prodej podpořilo. Zájezdy, které stojí od 20 do 40 tisíc korun, jsou tak od konce června levnější zhruba o tři až šest tisíc korun. Zpáteční letenku, která původně stála nejméně 12 tisíc, lze nyní v CK pořídit o čtyři tisíce levněji.

Vstupenky od 1890 korun

Ceny vstupenek se nezměnily. Egey Travel nabízí balíčky lístků v ceně od 1890 korun na tři akce až po nejdražší vstupenku za 35 tisíc korun na zahajovací ceremoniál.

Očekávaný vysoký počet zahraničních turistů v Řecku v době olympiády podle cestovních kanceláří neodrazuje ani Čechy, které sport nezajímá, od klasické dovolené na řeckém pobřeží a ostrovech. Řecko patří k destinacím, které čeští turisté navštěvují nejhojněji a loni mu patřilo páté místo po Chorvatsku, Slovensku, Itálii a Španělsku. Letos by do Řecka za normálních okolností jelo až 310 tisíc Čechů.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH