Superkombinaci v Reiteralmu vyhrál Kostelič

REITERALM

Stříbrný medailista z olympijských her Ivica Kostelič vyhrál nedělní superkombinaci Světového poháru v rakouském Reiteralmu. Starší bratr úspěšnější Janici, jež si dává v této sezoně volno, triumfoval s více než sekundovým náskokem a připsal si osmé vítězství v kariéře.

Na druhém místě za chorvatským lyžařem nečekaně skončil dvacetiletý rakouský talent Romed Baumann, jehož nejlepším výsledkem v SP bylo dosud čtrnácté místo ze slalomu. Třetí místo s odstupem sekundy a půl obsadil Francouz Pierrick Bourgeat.

Kostelič vyhrál závod SP téměř po třech letech a jedna z prvních gratulací po telefonu byla ta od sestry Janici. "Před časem jsem jí říkal, že už asi nikdy nic nevyhraju. Ona mi ale povídala, ať nejsem hloupý a nepřemýšlím takhle. A vidíte, dokázal jsem to," řekl novinářům Kostelič.

Bank na úspěch nenavázal

Na šestou pozici z úvodní kombinace sezóny v Beaver Creeku nenavázal Ondřej Bank, jenž nicméně bodoval díky 25. místu. Nejúspěšnější český lyžař dosavadního průběhu sezony byl po úvodní části závodu, jíž byl tentokrát netypicky superobří slalom místo sjezdu, sedmadvacátý a po slalomu si o dvě místa polepšil.

Slalomový specialista Filip Trejbal se blýskl ve své oblíbené disciplíně třináctým časem, což mu ale stačilo k posunu z 48. na nebodované 32. místo. K bodům mu chyběly čtyři setiny sekundy.

Bank byl spokojen se svým výkonem v první části. "Kromě jedné menší chyby uprostřed trati se mi jízda vydařila, lyže mi jely velmi dobře. To 27. místo v super-G pro mě znamená i vylepšení FIS bodů v této disciplíně," řekl spolupracovníkovi ČTK. Druhá polovina superkombinace již nebyla podle jeho představ. "Ve slalomu to nebyla tak čistá jízda, jak by měla být," dodal Bank.

Miller zažil další zklamání

Trejbal byl spokojenější se svým vystoupením ve slalomu. "Obě části kombinace se mi povedly. Při super-G jsem kvůli vyššímu startovnímu číslu měl již trať dost rozbitou. Při slalomu už byla trať v lepším stavu, z jízdy jsem měl dobrý pocit," uvedl držitel třináctého času ve slalomu.

Sedmadvacetiletý Kostelič si zadělal na úspěch již v super-G, který dokončil z kvalitních slalomářů jako nejrychlejší na sedmém místě. Druhou část vyhrál. Chorvatský lyžař se tak stal osmým vítězem v osmém závodě sezóny, navíc dosud nemá na kontě dvě výhry ani jedna země.

Další zklamání ve své oblíbené disciplíně si v neděli prožil Američan Bode Miller, jenž vypadl už v Beaver Creeku a nyní v Rakousku nedokončil superobří slalom. Nejrychlejší muž ze super-G Niklas Rainer sice po slalomu klesl na sedmou pozici, i tak ale tento Švéd dosáhl nejlepšího umístění v kariéře. Vedení v celkovém pořadí SP si pojistil šestým místem Nor Aksel Lund Svindal.

Superkombinace v Reiteralmu byla částečnou náhradou za zrušené závody ve Val d'Isére, kde bylo málo sněhu.

Výsledky - superkombinace:
1. Kostelič (Chorv.) 2:08,90 (1:19,87+49,03), 2. Baumann (Rak.) 2:09,98 (1:20,04+49,94), 3. Bourgeat (Fr.) 2:10,41 (1:20,29+50,12), 4. Ligety (USA) 2:10,44 (1:20,49+49,95) a Olsson (Švéd.) 2:10,44 (1:20,55+49,89), 6. Svindal (Nor.) 2:10,47 (1:20,39+50,08), 7. Rainer (Švéd.) 2:10,54 (1:19,38+51,16), 8. Schönfelder (Rak.) 2:10,82 (1:20,86+49,86), 9. Zurbriggen (Švýc.) 2:10,89 (1:20,36+50,53), 10. Raich (Rak.) 2:10,90 (1:20,41+50,49), ...25. Bank 2:11,70 (1:20,68+51,02), 32. Trejbal (oba ČR) 2:12,04 (1:21,66+50,38).