Rubriky:

Lyže a snowboard

Slalomáře ve Val d'Isere nepustil na svah příliš silný vítr

9. prosince 2018 09:38 - Val d'Isere
(Aktualizováno: 9. prosince 2018 10:15)

Kvůli příliš silnému větru zrušili francouzští pořadatelé těsně před startem dnešní slalom Světového poháru mužů ve Val d'Isere. Vedení Mezinárodní lyžařské federace FIS usoudilo, že podmínky na svahu byly neregulérní a nebezpečné. Ředitel závodů FIS Markus Waldner oznámil, že by závod mohl být ve Francii nahrazen v první polovině ledna.

 

Lehtikuva, Reuters

"Udělali jsme všechno, ale ani přesunutí startu nepomohlo. Pořád nahoře foukalo přes 100 kilometrů v hodině. Bezpečnost závodníků má nejvyšší prioritu a závod by nebyl fér," řekl Waldner. "Kalendář je nacpaný, ale mezi Záhřebem (6. prosince) a Adelbodenem (12. a 13. prosince) je skulinka," dodal k možnému termínu náhradního závodu.

Startovní listinu 74 slalomářů měl ve Val d'Isere uzavřít člen českého B-týmu Martin Štěpán a povětrnostní podmínky ho připravily o debut ve Světovém poháru. Muži už v této sezoně přišli o zahajovací obří slalom v Söldenu, kde závod znemožnilo husté sněžení a vítr. Jako náhrada se pojede 20. prosince v jiném rakouském středisku Saalbachu-Hinterglemmu.

Sobotní obří slalom se ve Val d'Isere uskutečnil podle plánu a 60. vítězství v kariéře v něm oslavil Rakušan Marcel Hirscher. Příští týden měly ve francouzském středisku startovat ženy v kombinaci, sjezdu a superobřím slalomu, ale pořadatelé už v pondělí kvůli nedostatku sněhu program odvolali. Lyžařky se místo toho představí 18. a 19. prosince ve Val Gardeně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard