Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžař Novák bude bodovat ve sprintu SP v Davosu

15. prosince 2018 13:34 - Davos

Michal Novák si jako první z českých běžců na lyžích připíše body v této sezoně Světového poháru. V kvalifikaci sprintu volnou technikou v Davosu obsadil 28. místo a postoupil do vyřazovacích bojů. Před týdnem v Beitostölenu v závodu na 30 km volně skončil Novák o čtyři místa za bodovanou třicítkou.

 

ČOV/Pavel Lebeda

Kvalifikaci mužského sprintu ovládl norský favorit Johannes Klaebo, Novák za jeho časem zaostal o více než šest sekund. V kvalifikaci žen neuspěla ani jedna z pěti českých lyžařek. Kateřina Razýmová skončila dvaačtyřicátá, k poslední postupové 30. pozici jí chyběly více než čtyři sekundy. Nejrychlejší byla Američanka Sophie Caldwellová.

V kvalifikaci vypadli olympijští vítězové v severské kombinaci Johannes Rydzek a Fabian Riessle z Německa, kteří se rozhodli poměřit se s běžci. Riessle obsadil na trati dlouhé 1,4 kilometru mezi 95 lyžaři 78. místo, Rydzek skončil devadesátý.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.