Rubriky:

Lyže a snowboard

Hirscher se 62. výhrou v SP dotáhl na Moserovou-Pröllovou

17. prosince 2018 19:44 - Alta Badia

Rakušan Marcel Hirscher vyhrál paralelní obří slalom v Alta Badii a oslavil 62. vítězství ve Světovém poháru. V paralelním závodě ale triumfoval poprvé v kariéře. Ve finálové jízdě porazil Francouze Thibauta Favrota a upevnil si vedení v celkovém hodnocení seriálu.

Video již není dostupné

sntv

Sedminásobný držitel křišťálového glóbu Hirscher se 62. výhrou v SP v historických tabulkách vyrovnal rakouské rekordmance Annemarii Moserové-Pröllové. Více vítězství mají na kontě jen legendární Švéd Ingemar Stenmark (86) a americká hvězda Lindsey Vonnová (82).

"Rakousko je lyžařský národ a ten rekord už něco znamená," pochvaloval si Hirscher. V Alta Badii vyhrál paralelní závod na čtvrtý pokus, ale celkově to bylo v italském středisku už jeho osmé vítězství. Šestkrát tu ovládl klasický obří slalom a jednou slalom. "Val d'Isere, Alta Badia a Adelboden. Tahle tři střediska jsou rozhodně moje nejoblíbenější," jmenoval dějiště, kde se mu v kariéře nejvíce daří.

Marcel Hirscher na trati závodu SP v Alta Badii.

Marco Trovati

Hirscher vyhrál v Alta Badii i nedělní klasický dvoukolový obří slalom. V paralelní variantě vyřadil v těsném čtvrtfinále Němce Stefana Luitze. "Měl jsem ale štěstí, bylo to jen o osm setin," podotkl Hirscher. V semifinále potom porazil loňského vítěze Mattse Olssona, Švéd pak prohrál i jízdu o třetí místo s dalším Francouzem Alexisem Pinturaultem.

SP ve sjezdovém lyžování v Alta Badii (Itálie):
Muži - paralelní obří slalom:
1. Hirscher (Rak.)
2. Favrot
3. Pinturault (oba Fr.)
4. Olsson (Švéd.)
5. Luitz (Něm.)
6. G. Caviezel (Švýc.)
7. Kilde
8. Kristoffersen (oba Nor.).
Průběžné pořadí obřího slalomu (po 4 z 10 závodů):
1. Hirscher 380
2. Olsson 190
3. Pinturault 188
4. Kristoffersen 180
5. Luitz 157
6. Meillard (Švýc.) 131.
Průběžné pořadí SP (po 11 ze 41 závodů):
1. Hirscher 480
2. Franz (Rak.) 341
3. Svindal (Nor.) 333
4. Kilde 303
5. M. Caviezel (Švýc.) 283
6. Kristoffersen 260.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard