Neumannová skončila ve sprintu v Rybinsku šestá

RYBINSK

Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová vybojovala ve sprintu volnou technikou na Světovém poháru v ruském Rybinsku šesté místo. Přestože nejde o její oblíbenou disciplínu, stejně jako před dvěma týdny v italském Asiagu postoupila česká reprezentantka do finále, v němž doběhla poslední.

Kateřina Neumanová

Neumannová získala cenných 40 bodů a přiblížila se v průběžném pořadí seriálu na rozdíl 80 bodů druhé Marit Björgenové z Norska, která v Rusku chyběla.

Sprinty ovládli italští lyžaři. Mezi ženami triumfovala na trati 1200 metrů Arianna Follisová, závod mužů vyhrál Renato Pasini. Bodovala i dvacátá Helena Erbenová. Naopak Dušanu Kožíškovi postup z kvalifikace unikl o 22 setin a obsadil 32. místo.

Po sobotním druhém místě na 15 km s hromadným startem dnes Neumannová nejprve dosáhla třetího času v kvalifikaci a poté vyhrála svou čtvrtfinálovou rozjížďku. V ní závod skončil pro Erbenovou, která doběhla čtvrtá a postup jí unikl o tři desetiny sekundy.

Závodit už jen pro radost

Neumannová podala výborný výkon už v kvalifikaci, když zaostala jen o půl sekundy za nejrychlejší Ruskou Natalijí Korostelevovou. O dvě desetiny porazila Neumannovou vedoucí žena seriálu Virpi Kuitunenová z Finska, která si upevnila svou pozici čtvrtým místem.

"Je jasné, že když bude Virpi zdravá a bude objíždět závody, tak i když nebude mít super výsledky, tak jí celkově ve Světovém poháru jen těžko někdo porazí," řekla Neumannová, která už se k boji o celkový triumf v SP neupíná. "Beru to tak, že se mi vrátila forma po nemoci, takže budu závodit pro radost. Nemám žádnou vidinu skončit ve svěťáku třeba druhá," uvedla.

Formu chce udržet do MS

Ze sobotního závodu měla výborný pocit, i když se trochu na nekvalitní trati trápila s technikou. "Jely jsme na rozdrceném ledu, počasí moc pořadatelům nepřálo," prohlásila.

Do mistrovství světa v Sapporu zbývá necelý měsíc a Neumannová si chce formu udržet. "Mám celkem prostor na trénink," řekla s tím, že ji čekají dva týdny přípravy ve švýcarském Davosu, kde pojede i závod Světového poháru. Z Ruska s ní v soukromém tryskáči domů odletěla i Erbenová.

Výsledky - sprint volnou technikou (1200 m):
Muži: 1. Pasini (It.) 2:27,9 min., 2. Pankratov (Rus.) -0,8, 3. Angerer (Něm.) -1,2, 4. Ročev (Rus.) -2,0, 5. Stockinger (Rak.) -4,4, 6. Dahl (Nor.) -43,1, ....32. Kožíšek (ČR) - vyřazen v kvalifikaci.